Wydanie nr 198/2018, Wtorek 17.07.2018
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Sztum: Naukowy Zawrót Głowy w „dwójce”. Wybuchy wulkanów, doświadczenia chemiczne i roboty! - 05.06.2017

Sztum: Naukowy Zawrót Głowy w „dwójce”. Wybuchy wulkanów, doświadczenia chemiczne i roboty! - 05.06.2017 fot. W. Mocny
Unijny Projekt Naukowy Zawrót Głowy realizowany przez gminne szkoły, w tym Szkołę Podstawową nr 2 w Sztumie, to wyjątkowa okazja dla dzieci i nauczycieli. Wszyscy korzystają z realizowania zajęć nietypowych i innowacyjnych opartych nie tylko na wiedzy, ale także na doświadczeniach naukowych i bezpośredniemu obcowaniu z nauką. W całej gminie realizowanych jest 180 różnych zajęć dla 1200 dzieci.

Gdy odwiedziliśmy sztumską „dwójkę” akurat trwał Festiwal Nauki. Z tej okazji uczniowie przygotowali koncert, a w całej szkole odbywało się mnóstwo interesujących zajęć. Pogram zajęć dodatkowych obejmuje wszystkie dzieci SP nr 2 czyli ok. 700 osób, korzystających z zajęć w 101 grupach roboczych.

 

Jak już wspomnieliśmy takie zajęcia odbywają się w całej gminie Sztum - czterech szkołach podstawowych i dwóch gimnazjach. Nauczyciele prowadzą lekcje rozwijające zainteresowania najmłodszych, ale nie zapomniano również o tzw. pogotowiach przedmiotowych: matematycznym, matematyczno - przyrodniczym i przyrodniczym, których głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów.

 

Zapewne gdyby nie wsparcie unijne tak szeroko zakrojonego programu nie udałoby się zrealizować. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 3,5 mln zł. Zdaniem burmistrza Tabora dzisiejsze placówki to raczej prawdziwe laboratoria wyobraźni i kreatywności.

Dodajmy, że projekt ma charakter długofalowy i jest rozpisany etapowo na 2 lata.

 

Fot. Wawrzyniec Mocny, Robert Bychowski

Wawrzyniec Mocny

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.