Wydanie nr 269/2018, Środa 26.09.2018
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

82-letnia kobieta wyrzuciła przez okno ok. 70 tysięcy złotych! - 06.10.2017

82-letnia kobieta wyrzuciła przez okno ok. 70 tysięcy złotych! - 06.10.2017 fot. https://pixabay.com
Mimo działań prowadzonych przez Policję kolejna osoba uwierzyła oszustom i straciła oszczędności swojego życia. 82-letnia gdańszczanka wykonując polecenia fałszywego policjanta wyrzuciła przez okno ok. 70 tys. zł.

Pamiętajmy, Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach, NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie i NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

Mimo działań prowadzonych przez Policję nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy wzbogacają się wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. Tak było i wczoraj. Do 82-letniej mieszkanki Gdańska zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i nie ma podchodzić do okna. 

Następnie zaczął wypytywać ją o pieniądze i powiedział, że one również są zagrożone. W trakcie rozmowy oszust kazał 82-latce wyrzucić przez okno wszystkie oszczędności. Kobieta wierząc, że rozmawia z policjantem, a jej pieniądze są w niebezpieczeństwie, wyrzuciła przez okno reklamówkę z zawartością ok. 70 tys. zł. Teraz prawdziwi policjanci zajmują się sprawą. 

Niestety jest to kolejna osoba, która w ostatnim czasie w podobny sposób straciła pieniądze. 18 września br. 88-letnia gdańszczanka wyrzuciła przez okno reklamówkę z pieniędzmi w kwocie ponad 10 tys. zł, po tym jak usłyszała, że za chwilę będzie miała napad na mieszkanie. 

Apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi! Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. 

Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, córki, synów, czy też dawno niewidzianych wnuków nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką. 

Nie przekazujmy osobom podającym się za funkcjonariuszy służb mundurowych żadnych środków pieniężnych i kosztowności!!! 

Pamiętajmy, Policja NIGDY telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach, NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie, NIGDY też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

 

Info : https://pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Adam
Adam 09.10.2017, 14:18
Skąd mają taką kasę?
123anonym
123anonym 15.10.2017, 18:48
właśnie, płaczą że leki drogie, że emerytura niska a chomikują w skarpecie po kilkadziesiąt tysięcy których pewnie nie zdąża już wydać