Wydanie nr 269/2018, Środa 26.09.2018
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi - 18.10.2017

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi - 18.10.2017 fot. http://www.gdansk.uw.gov.pl
Handel ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Współczesne niewolnictwo może przybierać formę wykorzystania seksualnego, pracy przymusowej, handlu organami, zmuszania do żebractwa lub przymusowego małżeństwa. Nowym przejawem tego procederu jest wykorzystanie ludzi do wyłudzania świadczeń socjalnych i zasiłków.

Dominującą formą wykorzystania ofiar handlu ludźmi jest ich eksploatacja seksualna.  Bardzo ważne jest uświadamianie, że handel ludźmi jest zbrodnią i pozostaje zbrodnią nawet wtedy, gdy odbywa się za zgodą ofiary. Eliminowanie tego procederu stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w jego zwalczanie. Jednym z nich jest Wojewódzki Zespół do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi powołany przez Wojewodę Pomorskiego.

W 2017 roku członkowie zespołu podjęli wiele inicjatyw mających dużą wagę edukacyjną, przeprowadzili szereg szkoleń m.in.dla:

• pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie, ośrodków interwencji kryzysowej,
• nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, dyrektorów szkół, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
• operatorów numeru alarmowego 112,
• uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimazjalnych,
• osób wyjeżdżających do pracy za granicę 

Została nawiązana współpraca z Wojewódzką Radą Dialogu Społecznego. W przyszłym roku zespół planuje zorganizowanie pokazu filmów tematycznych 
z udziałem ekspertów w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi.

Jeżeli jesteś ofiarą handlu ludźmi lub posiadasz informacje o przejawach handlu ludźmi skontaktuj się z policją, strażą graniczną, numerem alarmowym 112.

 

Info i foto : http://www.gdansk.uw.gov.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.