Wydanie nr 269/2018, Środa 26.09.2018
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Sztum : Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem „Bradziagą” Jarosikem - 12.10.2017

Sztum : Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jackiem „Bradziagą” Jarosikem - 12.10.2017 fot. Stowarzyszenie
Serdecznie zapraszam na spotkanie z podróżnikiem Jackiem Jarosikiem, które odbędzie się 12 października o godzinie 17.00 w Starostwie Powiatowym w Sztumie, ul. Mickiewicza 31 .

Podczas wydarzenia będzie można też nabyć książkę pt. „Bradziaga znaczy Obieżyświat”, która jest zbiorem czterech reportaży z podróży. Dwie z nich odbyły się na Syberię, pozostałe dwie łukiem Karpat. 

Reportaże z kilku tylko wypraw autora, są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Nieraz pisane ciętym językiem, lecz pozbawione złych intencji. Pragnienie poczucia wolności, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek.

Całość w zamyśle polecana jest osobom, które marzą o podróżach, a z różnych powodów nie popełniły ich jeszcze. Zacząć można w każdym niemalże wieku.. Potrzebna jest wiara w swoje możliwości, trzeźwa ocena sytuacji przepleciona wizją nieznanego. -Marzenia są niebezpieczne, bo się spełniają… Warto o tym pamiętać czytając tę książkę, a potem - marzyć.

Zdjęcia zawarte w książce nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To utrwalone w obrazie emocje i sytuacje. To miejsca, do których nie uda się już powrócić, bo świat nieubłaganie się zmienia. Fotografie te, a także wiele innych przedstawianych było na kilkudziesięciu wystawach i prezentacjach w kraju, nawet w tak niezwykłych miejscach jak ośrodek leczenia uzależnień czy więzienie.

Jacek „Bradziaga” Jarosik - pieszo, samochodem, motocyklem, kajakiem i rowerem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat.

Jego życiowe motto to:                                                                                                                   

-Bo ciekawiej jest sznurek pchać, niż ciągnąć.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie przekonstruowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe. 

 

Info i foto : Stowarzyszenie "Młodzieżowa Grupa Działania"

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.