Wydanie nr 269/2018, Środa 26.09.2018
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Będą dwa nowe radiowozy dla policjantów z posterunku w Dzierzgoniu – 11.10.2017

Będą dwa nowe radiowozy dla policjantów z posterunku w Dzierzgoniu – 11.10.2017 fot. KWP/W. Mocny
Sztumskie samorządy zdecydowały się wesprzeć Komendę Powiatową Policji w Sztumie. Jeszcze rok temu, przed uchwaleniem budżetu powiatu mł. insp. Tomasz Czaja, komendant policji w Sztumie zwrócił się do Rady Powiatu z wnioskiem o dofinansowanie zakupu samochodu policyjnego. Z podobnym wnioskiem zwrócono się także do gminy Dzierzgoń.

 

Zakup zostanie sfinansowany w ramach Funduszu Wsparcia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która zakupi dwa pojazdy, które wzmocnią posterunek w Dzierzgoniu. Na razie sztumska policja nie potrafi sprecyzować jakiej marki będą to pojazdy.

 

Radnych gminy Dzierzgoń odwiedził 28 września kom. Tomasz Czaja, przekonując o potrzebie dodatkowych środków dla sztumskiej policji. Zostało to dobrze przyjęte przez radę, która zadecydowała o przyznaniu 35 tys. zł na ten cel. Komendant obiecał też, że dwa nowe pojazdy wzmocnią Posterunek Policji w Dzierzgoniu.

 

Drugi pojazd dofinansuje Starostwo Powiatowe w Sztumie. Jak nas poinformował Antoni Downarowicz, wicestarosta, powiat przekaże Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - 42,5 tys. zł.  

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.