Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

To musisz zobaczyć! Zapraszamy do zwiedzania malborskiego zamku specjalnie wyznaczoną trasą - 08-09.12.2017

„Dniem z UNESCO” oraz „Wieczorem z UNESCO” organizowanym 9 grudnia, kończymy obchody 20 - lecia wpisania zamku w Malborku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koszt uczestniczenia w tym wydarzeniu to symboliczne 1 zł.

 

Dzień z UNESCO & Wieczór z UNESCO

 W sobotę w ciągu dnia, zapraszamy wszystkich na zwiedzanie kuratorskie. O godz. 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy muzeum oprowadzą Was specjalną trasą i opowiedzą co od czasu wpisania na listę UNESCO udało się zrobić w zakresie konserwacji malborskiej warowni.  Ilość miejsc jest ograniczona, a koszt biletu to 1 zł. Bilety dostępne na www.bilety.zamek.malbork.pl lub w kasach muzeum.
Tego dnia zapraszamy Was również na niezwykłą wieczorną wędrówkę po malborskim zamku, gdzie magia iluminowanych średniowiecznych murów pozostawi niezapomniane wrażenie. Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim rozpoczniemy o godz. 16.00. Kolejne wejście o godz. 16.30, 17.00, 17.30 i 18.00. Koszt biletu to 1 zł. Wejściówki do nabycia  na www.bilety.zamek.malbork.pl lub w kasach muzeum.
 
Na finał obchodów 20-lecia zapraszamy również dzieci i młodzież ze szkół. W tym przypadku zapraszamy wszystkie chętne klasy 8 grudnia. Każda grupa przejdzie tego dnia szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”. Trzeba będzie rozwiązać zagadki i zadania, odkryć sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć będzie wykwalifikowany przewodnik. Wśród uczestników wybrany będzie skryba. Skrupulatnie zanotuje litery hasła, które odczytane zostanie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Tego dnia trzeba będzie być czujnym, bo może pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.
Zwiedzanie rozpoczynamy o godz. 10.00. Grupy przyjmujemy co 15 min. Ostatnie wejście o godz. 14. W tym przypadku należy dokonać rezerwacji na adres e-mail rezerwacja@zamek.malbork.pl lub tel. 55 647 09 02. Opłata 1 zł.


Dzień z UNESCO dla szkół

 „Dniem z UNESCO dla szkół”, kończymy obchody 20 - lecia wpisania zamku w Malborku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koszt udziału to symboliczne 1 zł.
 
Zapraszamy wszystkie chętne klasy 8 grudnia. Każda grupa przejdzie tego dnia szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”. Trzeba będzie rozwiązać zagadki i zadania, odkryć sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszyć będzie wykwalifikowany przewodnik. Wśród uczestników wybrany będzie skryba. Skrupulatnie zanotuje litery hasła, które odczytane zostanie w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach. Tego dnia trzeba będzie być czujnym, bo może pojawi się błazen Slach, jego psikusy i żarty mogą pokrzyżować wykonanie zadania.
 
 
Zwiedzanie rozpoczynamy o godz. 10.00. Grupy przyjmujemy co 15 min. Ostatnie wejście o godz. 14.
Z uwagi na ograniczoną ilość należy wcześniej dokonać rezerwacji na adres e-mail rezerwacja@zamek.malbork.pl lub tel. 55 647 09 02

Dawid Bochon

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.