Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Malbork: Mężczyzna został pobity na oczach ochrony. Sprawcę odciągnął świadek – 29.11.2017

29 listopada przed malborskim dworcem doszło do pobicia. Poszkodowany rozmawiał z ochroną, po chwili leżał już na chodniku.

O co poszło i dlaczego nie zareagowała ochrona? To pytanie nasuwa się jako pierwsze po obejrzeniu nagrania z naszej kamery. 29 listopada tuż po godzinie 22. przed dworcem w Malborku doszło do pobicia. Wszystko wydarzyło się na oczach ochrony, która w ogóle nie zareagowała na całe zajście.

Na nagraniu widzimy jak poszkodowany chwilę wcześniej rozmawia z ochroniarzami. Nie wiemy, czy mężczyzna zgłaszał jakiś problem, czy może miał jakieś pretensje, jednak po chwili do rozmowy włączyła się kolejna osoba. Dyskusja zaczęła się zaostrzać. Mężczyźni wyraźnie zaczęli się kłócić. W końcu napastnik ruszył do ataku. Po bardzo jednostronnym pojedynku 35- letni mężczyzna padł na ziemię. 29- latek nie odpuszczał, uspokoił się dopiero po reakcji świadka. Zastanawiające jest dlaczego ochrona dworca w ogóle nie zareagowała na całą sytuację. Nawet jeżeli wcześniej doszło do jakiegoś zajścia, o którym obecnie nie wiemy, to od ochrony dworca oczekuje się chyba nieco innej reakcji.
Jak poinformowała nas Klaudia Piór z KPP w Malborku – Zgłoszenie w sprawie pobicia otrzymaliśmy 30 listopada o godzinie 5:45. Zawiadomienie złożyła partnerka pokrzywdzonego, która poinformowała, że sprawca może się wciąż znajdować w obrębie dworca. Funkcjonariusze policji udali się na miejsce i zatrzymali 29- letniego mężczyznę. Przesłuchanie było jednak możliwie dopiero po kilku godzinach, gdyż był on pijany.

 

Napastnik nie przyznał się do winy, jednak zapis z naszej kamery obala jego wersje wydarzeń.

Pytania w tej sprawie skierowaliśmy również do spółki PKP, która zarządza dworcem w Malborku, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze stanowiska w tej sprawie. Po uzyskaniu odpowiedzi poinformujemy Państwa o dalszych ustaleniach.

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Pasażer
Pasażer 25.01.2018, 19:13
Dojeżdżam codziennie do Elbląga z Iławy i to co się dzieje na dworcu w Malborku rano,,jeden wielki smród,kobiety i mężczyźni w starszym wieku nie mogą spokojnie usiąść w poczekalni bo smród alkoholu wymieszanego z brudem bezdomnych młodych ludzi,nierobów i leniów,którzy na własną prośbę wybierają taki styl życia i często zaczepiają ludzi i proszą o jałmużnę i nikt z tym nic nie robi.Ochrona tylko przychodzi po 6 rano odznaczyć że tam był,że nie śpi i to wszystko,pasażer w tej chwili jest jak wrzód na dupie a zapijaczone nieroby są pod ochroną
anonim
anonim 06.12.2017, 14:44
Ochrona na dworcu jest 24h/24h. Ich "patrol" widzę może dwa razy przez cały dzień.. Co robią resztę dnia? Siedzą w swoim "pokoiku" a kasa spływa im za nic nie robienie. Po co Oni tutaj są? Chyba tylko po to aby wyganiać bezdomnych. Rozumiem, że od niektórych strasznie śmierdzi i przeszkadza to innym. Ale nie wszyscy są tacy... Niektórzy przychodzą się zwyczajnie ogrzać, a ochrona aż rączki zaciera żeby ich wyprowadzić. Co do całego zajścia na prawdę tego nie rozumiem.. Jak można być tak perfidnym i nie pomóc drugiemu człowiekowi... Ale na co my możemy tutaj liczyć jak każdy z ochrony zachowuję się jakby miał jakiś ubytek zdrowotny :)
odp do anonima
odp do anonima 06.12.2017, 23:06
Jeżeli drogi Anonimie nie przeszkadza Ci dyskomfort, który wytwarzany jest przez danych osobników to przygarnij ich i niech zatruwają Tobie powietrze a nie innym. Inni też czekają na pociąg i chcą w się ogrzać ale nie żeby smród unosił się na cały dworzec i nie można wytrzymać. Wiele razy widziałam jak Panowie ochroniarze wypraszali bezdomnych i dobrze. Są przytułki takie jak Fides niech tam szukają pomocy a nie zatruwają innym życie.... Rozumiem to też człowiek ale ja nie uznaje takich ludzi jeżeli jest im wygodnie chlać i, że wszystko im wolno bo są bezdomni. Wiele razy widziałam jak policja jest bezradna na te zjawisko. Bo co mają z takim osobnikiem zrobić, który nie posiada stałego meldunku?
anonim
anonim 07.12.2017, 14:52
Napisałam, że pomijam tych od których zwyczajnie śmierdzi - trochę czytania ze zrozumieniem :)
Lena
Lena 05.12.2017, 16:04
Rzeczywiście, zawiódł normalnie czynnik ludzki. Brak empatii i bierne przyglądanie się, jak człowiek bije drugiego. Panowie ochroniarze - oblaliście egzamin z człowieczeństwa!
Rupert
Rupert 04.12.2017, 20:36
Ale zapomnij legitymacji, to się 10 rzuci na ciebie...
mieszkanka Malborka
mieszkanka Malborka 04.12.2017, 20:12
Komentujecie nie znając prawdy, a na filmie nie jest pokazana całość , ochrona ma wydzieloną cześć do ochrony z tego co wiem , za ktorą dostają pieniądze . Dlaczego nie pokazane jest dalej jak policja przyjechała i co oni zrobili ?
Autor
Autor 04.12.2017, 20:27
Bo policja dowiedziała się o sprawie dopiero przed 6 rano.
Przepisy to jedno, a pomoc człowiekowi to drugie. od 5 dni czekamy na odpowiedź PKP również w sprawie strefy ochrony.
Mężczyzna pada na ziemię i stawia się nim dopiero świadek, a wyszkoleni panowie nie reagują.
Sprawdź jak masz światłowody kto to
Sprawdź jak masz światłowody kto to 04.12.2017, 22:35
Jak jesteście takimi super redaktorami to udostępnijcie od początku nagranie zajścia jak było. Manipulujecie ludźmi i pokazujecie jedynie FRAGMENTY nagrania. Nie znacie specyfikacji pracy więc się nie wtrącajcie. To nie był po pierwsze teren dworca tylko teren należący do miasta czyli do strażników miejskich i policji. Proszę sprawdzić o której wezwana była policja po raz pierwszy. Była przed i po zajściu wzywana . Policjant przyjechał wraz ze strażnikiem miejskim. Poszkodowany wskazał sprawcę a policja ze strażnikiem, która przyjechała na miejsce zdarzenia pojechała . Olała sprawę. Sprawca siedział, spożywał alkohol i śmiał się z nich. Czemu nikt tego nie udostępni ? Czemu tego nie nagłośnicie ? Zmanipulowaliście mieszkańców ale karma wraca.......
Autor.
Autor. 06.12.2017, 09:22
Gratuluję logiki. To czy mężczyzna pił na dworcu, czy nie ma decydować o późniejszej pomocy?
Jak by napastnik zabił, to też wszystko by było w porządku?? Czyli lać bo się należy? Piękne metody.
Ja
Ja 05.12.2017, 11:19
Oj chyba jesteś ochroniarz PKP i próbujesz się wybielić
ew
ew 05.12.2017, 08:54
Nie ważne jaki był teren ich pracy. Powinni postąpić zwyczajnie po ludzku i pomóc człowiekowi. Czy lekarz lub policjant też ma udzielać pomocy tylko w godzinach swojej pracy???