Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Startowali w 12 zawodach. Wywalczyli złote i srebrne medale! Sztumskie smoki podsumowują sezon – 05.12.2017

Startowali w 12 zawodach. Wywalczyli złote i srebrne medale! Sztumskie smoki podsumowują sezon – 05.12.2017 fot. Fot. Sztumskie smoki
Zakończył się kolejny sezon Smoczych Łodzi. Dla sztumskich smoków był on pełen dobrej zabawy, ciężkich treningów, a przede wszystkim sukcesów - tych, które odnoszono na zawodach. Nie do przecenienia jest wspaniała promocja Sztumu i Powiśla poprzez te wyczyny. W drużynie nastąpiło też szereg pozytywnych zmian.

Najpierw były zawody w przeciąganiu Smoczej Łodzi, które odbyły się 8 kwietnia w Olsztynie. Pomimo dobrej passy, która początkowo przyświecała jednej ze sztumskich osad, wtedy nie udało się stanąć na podium.

 

 

Wypływanie na szerokie wody

Całe szczęście później było już tylko lepiej. Sztumskie Smoki zdecydowanie lepiej czują się na „szerokich wodach”. Udział w Otwarciu sezonu Smoczych Łodzi, które miało miejsce 22 kwietnia na długodystansowych zawodach w Gdańsku jest na to doskonałym dowodem.

- Uplasowaliśmy się na drugim miejscu, tracąc zaledwie 4 sekundy do zwycięskiej drużyny – wspomina jeden z zawodników. - 20 maja zawitaliśmy po raz pierwszy na X Chełmińskie Regaty Smoczych. Na dystansie 1000m na łodziach 10-cio osobowych zdobyliśmy złoto, natomiast na dystansie 200m brąz, co uważamy za duże osiągnięcie, ze względu na fakt, że wystartowaliśmy wtedy z osłabionym składem – zaledwie 12 osób, podczas gdy inne drużyny wystawiły po 16 zawodników. Zawody wspominamy bardzo pozytywnie i na pewno jeszcze nie raz zawitamy do Chełmna.27 maja w Poznaniu również stanęliśmy na podium. Po wyścigach eliminacyjnych, dostaliśmy się do finału. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, co uważamy za duży sukces, biorąc pod uwagę wysoki poziom pozostałych zawodników.

 

Podczas „XIII Malborskich Wyścigów Smoczych Łodzi” zawodnicy ze Sztumu wystartowali aż w trzech konkurencjach: Sport, Open i Mix na dystansie 200m oraz 1000m. W „Mixie” porażka w walce o wejście do finału, ale za to w konkurencji Open poszło dużo lepiej. Dystans 200m przyniósł drugie miejsce, natomiast na dystansie 1000m - trzecie.

 

„III Smoki na Brdzie” w Bydgoszczy to kolejne zawody godne zapamiętania. Wspaniała atmosfera, zabawny spiker, ciekawe nagrody i wiele, wiele innych pozytywów . Trofeum to srebro. Zawodnicy ustąpili tylko drużynie z Champions Team.

 

Puchar Federacji FAN” - 17 czerwca, Bydgoszcz

Po pierwszym biegu jedna z zawodniczek z drużyny doznała kontuzji, co uniemożliwiło jej startowanie w kolejnych wyścigach. Mimo braku jednej osoby udało się dopłynąć do samego finału, jednak na podium już nie, co przyniosło ostatecznie czwarte miejsce.

 

1 Lipca to zawody w Iławie - „IV regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka”, tam podobnie jak w Chełmnie brakowało zawodników. Płynęliśmy w 14 osób, podczas gdy inne drużyny w 16 lub 18. Stanęliśmy na podium, zajmując 3 miejsce.

 

- 15 Lipca przyjechaliśmy po praz pierwszy do Żabinka, gdzie razem z naszymi kolegami z Champions Team wystartowaliśmy jako Dream Team – uzupełnia uczestnik tych zawodów. - - Wystartowaliśmy w aż 10 wyścigach, w kategorii Mix zdobyliśmy złoto, natomiast w kategorii Open srebro, ustępując drużynie z Berlina.5 Sierpnia, ruszyliśmy do Gdańska na XXI regaty Smoczych Łodzi „Dominik 2017”, gdzie połączyliśmy siły z naszymi „sąsiadami” z Malborka PSZS Malbork i utworzyliśmy drużynę Mal-Sztum Team. Ścigaliśmy się na dwóch dystansach: 200m (zajęliśmy 3 miejsce) i 1000m (4 miejsce).

 

26 sierpnia odbył się IV Festiwal Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Włocławka. Reprezentowano miasto, ścigając się z najlepszymi drużynami w kraju. Na Łodziach 10-cio osobowych, na dystansie 200m przyniosło podium i drugie miejsce, natomiast na łodziach 20-sto osobowych ponownie utworzono Dream Team i wspólnymi siłami zdeklasowano pozostałych zawodników zdobywając 1 miejsce z czasem nie osiągalnym dla innych załóg .

 

Ostatnie zawody w tym sezonie odbyły się w Lidzbarku, gdzie do pokonania był dystans aż 2400m. Pomimo silnej konkurencji i niesprzyjających warunków atmosferycznym, udało się dobyć srebro.

Łącznie sztumskie smoki uczestniczyły w 12 zawodach, zdobywając 14 medali.

 

Nie trzeba dodawać, że sezon ten był bardzo udany. Smoki mają nadzieję, że w następnym sezonie wystartują także w zawodach za granicą.

 

- Jednak aby nasze małe marzenia się spełniły potrzebne nam jest wsparcie finansowe – apelują zgodnie zawodnicy. - Zachęcamy do kontaktowania się z nami w tej sprawie każdego kto byłby zainteresowany współpracą...

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.