Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Rzecznik PKP: „Działanie ochrony było pasywne. Prowadzimy działania dyscyplinujące”. Będą nowe procedury na dworcu w Malborku – 06.12.2017

Nasze nagranie ukazujące pobicie na dworcu wywołało lawinę komentarzy. Zdaniem PKP działania ochroniarzy były pasywne, dlatego spółka podjęła działania dyscyplinujące firmę. PKP ma również wdrożyć nowe procedury, by uniknąć podobnych zdarzeń.

Po artykule o pobiciu przed dworcem PKP

Nagranie pokazuje, że do bójki doszło na oczach ochrony, która nie podjęła stanowczych kroków podczas zajścia. Jak wynika z naszych dalszych ustaleń obaj mężczyźni mieli wcześniej spożywać alkohol na terenie dworca (nie koniecznie razem), po czym zostali wyproszeni z budynku.

Po publikacji nagrania kilka osób w komentarzach zwracało uwagę, że bójka nie miała miejsca na terenie objętym ochroną, co miało tłumaczyć reakcję ochroniarzy. Rzecznik PKP napisał w tej sprawie:
- Obszarem objętym nadzorem firmy ochroniarskiej jest dworzec kolejowy (budynek dworcowy) oraz teren do krawędzi chodnika. Zdarzenie miało miejsce poza terenem kolejowym objętym nadzorem ochrony.
Mimo wszystko według PKP działania ochrony były zbyt pasywne, dlatego spółka nakazała wyjaśnienie całej sprawy.
Z naszych ustaleń wynika, że późniejszy poszkodowany mógł wejść w spór z pracownikami, lecz ciężko to wytłumaczenie uznać za uzasadnienie ich późniejszej bierności. Praca ochroniarzy z pewnością nie należy do łatwych i często wymaga opanowania i zachowania zimnej krwi. Działanie typu „masz co chciałeś” raczej trudno usprawiedliwić.

 

PKP wdroży nowe procedury

Rzecznik PKP przyznał, że reakcja ochrony nie była w pełni profesjonalna. Spółka poleci wdrożenie nowych procedur w celu uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości.
- W naszej opinii działanie pracowników ochrony było pasywne i dlatego wystąpiliśmy do firmy ochroniarskiej z żądaniem wyjaśnienia sytuacji. Dodatkowo zwróciliśmy uwagę na konieczność wdrożenia działań wyprzedzających tego typu okoliczności, np. wezwanie policji w trakcie ujawnienia przez ochroniarzy osób spożywających alkohol w miejscu niedozwolonym – pisze rzecznik PKP.


Działania policji.
Zwróciliśmy się również do Komendy Powiatowej Policji z prośbą o sprecyzowanie swoich działań w powyższej sprawie.

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Świadek
Świadek 07.12.2017, 08:22
Ten pobity i tak ma dużo szczęścia, że Ochroniarze nie pomogli koledze. A przecież mogli. Za wstrzemiężliwośc powinni zostać nagrodzenia przez Burmistrza i PKP !
Ochroniarz
Ochroniarz 06.12.2017, 17:40
........................napastnikiem był ich kolega !