Wydanie nr 292/2018, Piątek 19.10.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

I Forum Samorządów Uczniowskich z udziałem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej - 01.12.2017

I Forum Samorządów Uczniowskich z udziałem Burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej - 01.12.2017 fot. Facebook profile : Gmina Dzierzgoń / Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu
W piątek 1 grudnia Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska wzięła udział w I Forum Samorządów Uczniowskich, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Działanie zrealizowano wspólnie z Zespołem Szkół w ramach projektu „Bezpieczna i Otwarta Nowa Szkoła” dofinansowanego z Rządowego Programu Bezpieczna +. Na nasze zaproszenie do debaty na temat kompetencji Samorządów Uczniowskich w szkołach odpowiedziały 53 osoby z 7 szkół. Wśród gości spotkać można było Burmistrz Dzierzgonia Elżbietę Domańska, przewodniczącą Komisji Oświaty , panią Wiesławę Grzegowską, dyrektorów szkół oraz opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej Pana Dariusza Browarczyka.

Program spotkania przewidywał zarówno część wykładową, pracę w grupach oraz sesję posterową dotyczącą kompetencji SU. Forum odwiedziły samorządy ze szkół w Sztumie, Starym Targu, Mikołajkach Pomorskich, Barlewiczkach i Bągarcie.

Spośród gości rozlosowano grę pozyskaną od Eurodirect w Dzierzgoniu a każda szkoła otrzymała pakiet 3 książek przesłany specjalnie na tę okazję od Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Było to pierwsze spotkanie tego typu. Uczestnicy podczas rozmów w kuluarach podkreślali twórczą atmosferę Forum i już zapowiedzieli swoje uczestnictwo w kolejnym planowanym za rok.

 

 

 

Info i foto : Facebook profile : Gmina Dzierzgoń / Szkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.