Wydanie nr 114/2019, Środa 24.04.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

 PLK pozyskują Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury fot. fot. Polskie Linie Kolejowe wymienią 288 rozjazdów na terenie 13 województw. /pixabay.com
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą właścicielem znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. Zasoby PNI będą wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych.

Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o. o (PNI) to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej. Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dostrzegając ogromy potencjał PNI, złożył 5 kwietnia 2018 r. ofertę nabycia przedsiębiorstwa, która znajdowała się w upadłości likwidacyjnej. Była to jedyna oferta w tym postepowaniu na zakup całości Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o.

 

Wykwalifikowana kadra PNI, doświadczenie w branży budownictwa kolejowego oraz posiadany sprzęt  będą wsparciem dla PLK przy pracach związanych zarówno z utrzymaniem infrastruktury kolejowej jak i  robotami inwestycyjnymi. Decyzja PKP Polskich Linii Kolejowych oznacza, że jej pracownicy nie stracą zatrudnienia, a będą nadal działać dla PLK.

 

 

 

 

 

 

Info : PKP S.A

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.