Wydanie nr 114/2019, Środa 24.04.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: 14 nowych lamp na ul. Kochanowskiego

Sztum: 14 nowych lamp na ul. Kochanowskiego fot. pixabay.com
Miasto i Gmina Sztum zaplanowała wymianę i modernizację oświetlenia ul. Kochanowskiego. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach projektu „Przebudowa i budowa oświetlenia ul. Kochanowskiego w Sztumie – Kępina etap 2”.

W projekcie umowy termin wykonania tych prac określono do 31 sierpnia br. Realizacja inwestycji będzie skoordynowana z wykonywanymi w tym czasie pracami zleconymi przez powiat sztumski. Chodzi o projekt: „Przebudeowa 4,489 km. Dróg w powiecie sztumskim w celu poprawy bezpieczeństwa i dostępności sieci drogowej Dolnego „Powiśla” w części dotyczącej przebudowy drogi powiatowej nr 310G ul. Kochanowskiego w Sztumie.

 

Jak informują pracownicy Urzędu miasta i Gminy w Sztumie, łącznie zostanie zakupionych 14 nowych lamp. Z informacji projektowej wynika, że z istniejących 18 słupów zostaną zdemontowane oprawy i zamontowane na projektowanych słupach. Wykonawca zamontuje oprawy o mocy maksymalnej 49W i strumieniu świetlnym 6193 lm. Być może w razie kłopotów ze zdobyciem odpowiednich produktów będą instalowane oprawy o nieco niższej mocy.

 

Obecnie przetarg jest otwarty i jest za wcześnie na informowanie jaki będzie całkowity koszt tej inwestycji. Otwarcie ofert panuje się na 24-25 kwietnia. Inwestycja jest częścią większego przedsięwzięcia gminy, polegającego na wymienianiu oświetlenia na terenie całej gminy Sztum.

redakcja_

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.