Wydanie nr 114/2019, Środa 24.04.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sąd Okręgowy w Gdańsku: Antonii Fila winny zniesławienia burmistrza Tabora. Będzie wniosek o kasację

 Sąd Okręgowy w Gdańsku: Antonii Fila winny zniesławienia burmistrza Tabora. Będzie wniosek o kasację fot. W. Mocny
Na profilu Facebook'owym Leszka Tabora, burmistrza Sztumu ukazał się wpis informujący o wygraniu przez niego rozprawy odwoławczej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, w której pozwał on Antoniego Filę za zniesławienie. To jednak nie koniec sprawy, bo jak nas poinformował oskarżony Antoni Fila, na pewno złoży wniosek o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

Mieszkańcy wielokrotnie pytali mnie o losy sprawy sądowej dotyczącej bulwersującego banera, pod którym podpisał się Antoni Fila, który od 2015 roku wisiał w centrum Sztumu.

Wczoraj, tj. 11 kwietnia Sąd Okręgowy w Gdańsku sprawę toczącą się z mojego pozwu od stycznia 2016 roku ostatecznie zakończył. Podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Kwidzynie. W prawomocnym wyroku Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Antoniego Fila winnego znieważenia mojej osoby poprzez zamieszczanie nieprawdziwych informacji na banerze, który wisiał przy Placu Wolności w Sztumie, o moich rzekomych malwersacjach ochranianych przez prokurator z Kwidzyna oraz w wywiadzie z dn. 9 listopada 2015 roku dla portalu Gazeta Śledcza. pl w którym stwierdził, że jestem "wielokrotnym przestępcą".

Orzekł o podaniu wyroku do publicznej wiadomości w Dzienniku Bałtyckim dodatku Powiśle, Sztum i Dzierzgoń.

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za słowa wsparcia i otuchy w tej trudnej batalii o dobre imię sztumskiego samorządu. Pozdrawiam

 

Stanowisko drugiej strony

Poprosiliśmy Antoniego Filę, autora m.in. napisu zniesławiającego burmistrza na banerze i jego właściciela o odniesienie się do nowego wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku. Już w pierwszych słowach zapowiedział, że to nie koniec sprawy.

 

- Dla mnie ta sprawa nie jest zakończona, bo jeszcze przysługuje mi kasacja – powiedział Antoni Fila, sztumski przedsiębiorca. - Dla mnie ten wyrok nie stanowi problemu. Bardziej interesuje mnie działalność przestępcza burmistrza. (…). Wyrok sądu w Kwidzynie potwierdził już, że Leszek Tabor robi i robił przekręty (zupełnie inna sprawa – dop. red.).

 

Zapytaliśmy przedsiębiorcę czy zgadza się z uzasadnieniem wyroku:

 

- Nie znam treści uzasadnienia. Nie byłem na rozprawie. Czekam na przesłanie mi pisemnego uzasadnienie wyroku. Nie przestraszyłem się. Oczywiście, że banery nie znikną. Koło pana Leszka Tabora powoli pętla się zaciska. Sąd w środę nie chciał w ogóle słyszeć o faktach, które podawali biegli(...)...

 

Antoni Fila podkreślił dalsze prowadzenie sprawy, jak tylko otrzyma pisemne uzasadnienia, od którego będzie można zawnioskować o kasację. Stwierdził, że obecnie dla niego priorytetem jest rozwój jego firmy, która dobrze prosperuje, a sprawę o zniesławienie pozostawia w gestii swojego prawnika.

 

 

Fot. screenshot FB profil Leszek Tabor

redakcja_

Powiązane artykuły

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
obserwator
obserwator 22.04.2018, 06:51
"Burmistrz" Sztumu-"wykupuje" CAŁY nakład prasy lokalnej,bo napisano nie po myśli jego? CBŚ powinno wkroczyć tak do Urzędu Miasta SZTUM,jak i Malborka,oraz Spółek komunalnych,PRZEŚWIETLIĆ RZETELNIE WSZYSTKO!
JADREK
JADREK 14.04.2018, 10:13
Obaj Mężowie są siebie warci i stanu psychicznego jaki reprezentują.Wstyd dla zwykłych mieszkańców.
Tokarz
Tokarz 13.04.2018, 15:02
Pan Burmistrz Leszek Tabor to prawdziwy Mąż Stanu, Dyplomata, Samorządowiec najwyższej klasy, Człowiek który ma olbrzymie namacalne osiągnięcia zawodowe i dlatego zasługuje i ma najwyższe uznanie wśród mieszkańców Sztumu ! Natomiast jego nieustanni przeciwnicy którzy nie mają żadnych osiągnięć zawodowych ale za to mają ogromne parcie polityczne cały czas Go starają się poniżać. Ale Pan Burmistrz ich olewa i robi od lat swoje. I słusznie, że z tymi ciulami nie dyskutuje. A Pan Fila to osoba godna pożałowania. Pozdrawiam.
Sztumianin
Sztumianin 13.04.2018, 16:30 (odpowiedź do Tokarz)
Najpierw puknij się w głowę a potem zastanów się czy warto pisać takie bzdety. Od lat wiadomo ze Tabor to przekręt jakich mało. ;)