Wydanie nr 114/2019, Środa 24.04.2019
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Ok. 200 osób sprzątało tereny przy jeziorze Zajezierskim

Sztum: Ok. 200 osób sprzątało tereny przy jeziorze Zajezierskim fot. Fot. UMiG Sztum
Brzeg jeziora sztumskiego stanowi niewątpliwie piękny teren do rekreacji i wypoczynku. Są tu ścieżki rowerowe, przystrzyżone trawniki, a nawet ścieżki edukacyjne. Niestety nie wszystkim to w smak. Śmieci i gdzieniegdzie poniszczone ławki nie są rzadkim widokiem. Likwidowaniu skutków tego śmiecenia i niszczenia służyła akcja sprzątania brzegu jeziora.

 

Jak co roku jej organizatorem był Urząd Miasta i Gminy Sztum. Wolontariusze wśród, których nie brakowało dzieci, harcerzy i pracowników ratusza, ruszyli z workami, grabiami i szuflami w ostatnią sobotę (14.04).

 

„(...) Ponad 200 osób (to rekord!), trzy pokolenia sztumian, odpowiedziało na zaproszenie Burmistrza i korzystając z pięknej pogody, wzięło udział w dorocznej, wiosennej akcji porządkowania brzegu jeziora. Pracy dla nikogo nie zabrakło, bo niestety, nie śmiecimy mniej. Dno kąpieliska czyścili także dwaj płetwonurkowie. Tradycyjnie po sprzątaniu na plaży były dla uczestników kiełbaski i słodkości. W sumie: pożytecznie i piknikowo.”

 

Niestety posprzątanie brzegu, bulwaru oraz terenów przylegających, co należy docenić, rozwiązało tylko jeden z miejskich problemów śmieciowych. W Sztumie nadal nie brakuje miejsc, gdzie przydałyby się gruntowne, wiosenne porządki...

 

 

Fot. UMiG Sztum

redakcja_

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.