Wydanie nr 23/2019, Środa 23.01.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Sztum: Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne. Zaplanuj i zbadaj się!

Sztum: Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne. Zaplanuj i zbadaj się! fot. LUXMED Diagnostyka
Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Jeśni nie LUXMED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, które już niedługo odbędą się także w Sztumie. Niestety niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

W Sztumie kolejny cykl wspomnianych badan będzie miał miejsce w dniach 14-15 czerwca w Sztumie na placu przed Urzędem Miasta i Gminy Sztum. Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

W Polsce tylko niewielki odsetek pań korzysta z tych badań w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 proc. uprawnionych kobiet. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

 

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 proc. gwarancji powrotu do zdrowia.

 

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIU?

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

 

· w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu

 

· lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

 

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58/666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego należy przynieść na badanie zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii.

 

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a, 81-454 Gdynia

tel. 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

 

 

redakcja_

Załączone pliki do pobrania (3)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.