Wydanie nr 19/2019, Sobota 19.01.2019
imieniny: pokaż (14 imiona)Andrzej, Bernard, Erwin, Erwina, Eufemia, Henryk, Kanut, Mariusz, Marta, Matylda, Sara, Wulstan, Adalryk, Alderyk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

Kilkunastu cudzoziemców nielegalnie pracowało na Pomorzu

Kilkunastu cudzoziemców nielegalnie pracowało na Pomorzu fot. MOSG
14 obywateli Mołdawii nielegalnie pracowało na Pomorzu – ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie, którzy 9 maja zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców w jednej z agencji zatrudnienia na terenie powiatu puckiego.

Łącznie kontrolą objęto 198 obcokrajowców (179 obywateli Mołdawii i 10 Ukrainy). Funkcjonariusze ustalili, że 14 obywateli Mołdowy pracowało nielegalnie w branży rybnej i budowlanej na Pomorzu.

Naruszenie prawa polegało na fakcie powierzenie cudzoziemcom przez agencję pracy na warunkach innych, niż określone w oświadczeniach, nie dopełnił też obowiązku powiadomienia Powiatowego Urzędu Pracy o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców. W sumie pracodawca popełnił 116 naruszeń ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Wobec pracodawcy Straż Graniczna skieruje wniosek do sądu o ukaranie. Wobec cudzoziemców wszczęte zostaną postępowania w sprawach o wykroczenie oraz administracyjne w kierunku wydania im decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

 

 

 

 

 

Info i foto : MOSG

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.