Wydanie nr 291/2018, Czwartek 18.10.2018
imieniny: pokaż (10 imion)Asklepiades, Bratomił, Julian, Just, Łukasz, Miłobrat, Piotr, Remigia, Remigiusz, Siemowit
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Poznali swoje talenty i predyspozycje zawodowe czyli działania „Naukowego Zawrotu Głowy...”

Gmina Sztum realizuje projekt dofinansowany z Unii Europejskiej oraz ze środków rządowych: „Naukowy zawrót głowy. Myśl i twórz współpracując czyli trwała poprawa jakości kształcenia szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Sztum.

Realizowany program ma przyczynić się do poprawy jakości edukacji ogólnej i przedszkolnej. Przewidziano, że z programu skorzysta 978 uczniów. Łącznie 4 szkoły i dwa gimnazja gminne.

Ostatnio w ramach tych działań uczniowie SP nr 1 w Sztumie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Czerninie, w ramach Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, odwiedzili Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku.

Grupa 22 uczniów brała udział w zajęciach warsztatowych dla młodzieży z zakresu poznania zawodów i zapotrzebowania na rynku pracy na dany zawód. W trakcie warsztatów wykonali test dzięki któremu nabyli umiejętności identyfikacji i analizy własnych kompetencji oraz zainteresowań pomocnych w podjęciu decyzji znalezienia własnej drogi zawodowej. Doradcy zawodowi pomogli uczestnikom ułożyć strategię przyszłej kariery w oparciu o ich predyspozycje i wrodzone talenty. Dzięki zajęciom projektowym uczniowie są pewni, że jako absolwenci szkół będą umieli określać swoją przyszłość zawodową i wkroczyć na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności dostosowane do wymogów pracodawców.

 

Dodajmy, że dofinansowanie unijne ww. projektu wyniosło ponad 2,6 mln zł.

 

 

 

Info i foto: UMiG Sztum

Wawrzyniec Mocny

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.