Wydanie nr 23/2019, Środa 23.01.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl
Internet Światłowodowy i Kablówka 3 Generacji w Malborku
Telewizja HD + Internet Światłowodowy Kablówka 3 Generacji. Malbork + Nowy Dwór Gdański

ALPAKOTERAPIA- innowacyjna forma terapii w Sztumie - relacja z pierwszych zajęć

ALPAKOTERAPIA- innowacyjna forma terapii w Sztumie - relacja z pierwszych zajęć fot. Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie
W ramach realizacji zadania publicznego pn. „Przełamywanie barier II - oparcie społeczne dla osób  z zaburzeniami psychicznymi na terenie Miasta i Gminy Sztum” odbyły się pierwsze zajęcia z elementami alpakoterapii dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie.

Terapia z alpakami to nowa dziedzina zooterapii, polegająca na współpracy terapeuty i pacjenta z alpaką. W tej relacji alpaka stanowi motywator do podjęcia działania, co korzystnie wpływa na sferę emocjonalną, poznawczą oraz społeczną osób z zaburzeniami psychicznymi. Wprowadzenie innowacyjnej formy terapii spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem w środowisku osób z niepełnosprawnościami. 
 

Projekt realizowany jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie na podstawie pełnomocnictwa Burmistrza Miasta i Gminy Sztum w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”- edycja 2018 r.

Jest to innowacyjne przedsięwzięcie skierowane do społeczności lokalnej mającej na celu przełamanie barier w stosunku do osób z zaburzeniami psychicznymi, a także zaproponowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego i rehabilitacji tych osób.

 

 

 

 

 

Info i foto : Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.