Wydanie nr 147/2019, Poniedziałek 27.05.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powstanie Otwarta Strefa Aktywności na ulicy Żeromskiego w Dzierzgoniu

Powstanie Otwarta Strefa Aktywności na ulicy Żeromskiego w Dzierzgoniu fot. Facebook Gmina Dzierzgoń
Gmina Dzierzgoń otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. Miejsce aktywnej rekreacji przy ulicy Żeromskiego w Dzierzgoniu w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) - Edycja 2018.

Obiekt ma na celu wsparcie międzypokoleniowej integracji społecznej oraz wyrównanie szans osób z niepełnosprawnościami w dostępie do obiektów sportowych.

Otwarta Strefa Aktywności zakłada zamontowanie 6 podwójnych urządzeń siłowni zewnętrznych w tym jednego urządzenia dostosowanego do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim, 3 urządzeń sprawnościowego placu zabaw dla dzieci i wczesnej młodzieży wraz z ogrodzeniem oraz elementów plenerowych gier edukacyjnych w postaci dwóch odrębnych stolików (szachy/warcaby).
 

Ponadto w celu należytego dostosowanie terenu i zapewnienia możliwości w pełni wykorzystania placu pod obiekt sportowy, planuje się niwelacje oraz półkowanie nawierzchni (2 półki) i jej poziome wyrównanie.
 

Planuje się wykonanie ciągu pieszego z polbruku o długości ok. 40 m z najazdami dla osób poruszających się na wózkach lub mających problem z poruszaniem się po stopniach.
 

Kompleks uzupełni szereg elementów małej infrastruktury: 
 

tablica informacyjna z regulaminem, 4 ławki parkowe, 2 śmietniki betonowe, stojak na rowery (4 stanowiska) oraz nasadzenia (3 drzewa parkowe szczepione).

Całkowita wartość projektu to 94.388 zł natomiast otrzymane dofinansowanie wyniesie aż 47.100 zł.

 

 

 

 

 

Info i foto : Facebook Gmina Dzierzgoń

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.