Wydanie nr 200/2018, Czwartek 19.07.2018
imieniny: pokaż (7 imion)Arseniusz, Marcin, Wincenty, Lutobor, Rufin, Zdziesuł, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Anna Serocka ma zostać zwolniona. Kierownik ZAZ zapowiada pozew przeciw starostwu.

Anna Serocka została oskarżona o mobbing. Zdaniem zarządu powiatu sztumskiego zarzuty są silne i dają podstawę do zwolnienia. Kierownik ZAZ odpiera doniesienia i oskarża starostę o polityczne działanie.

Zdaniem Anny Serockiej oskarżenia o mobbing są jedynie pretekstem do jej zwolnienia. Wszystko przez decyzję o nieprzedłużeniu umowy o pracę z wice kierownikiem instytucji, prywatnie mężem przewodniczącej Rady Powiatu Jolanty Szewczun.
- Starosta zaczął mnie zastraszać, że jeśli nie przedłużę umowy ze swoim zastępcą to starosta również coś mi zrobi – mówi Anna Serocka.

Wojciech Cymerys broni swojej decyzji i dziwi się, że sprawa nabrała takiego rozgłosu.

- Pani Anna Serocka ma możliwość walki o swoje dobre imię przed sądem. Takie przysługuje jej prawo. Dziwie się, że jeszcze z niego nie skorzystała. Moja przegrana przed wyborami dla wielu byłaby idealnym prezentem.

Poniżej rozmowa z Wojciechem Cymerysem i Anna Serocką.

Robert Bychowski

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sztumianka
Sztumianka Dzisiaj, 14:33
A dlaczego PiP byl z Dzierzgonia a nie z gdanska? Chalo chyba jest cos nie tak.
Sztumianka
Sztumianka 2 dni temu, 10:47
Te anonimowe ankiety to jedno wielkie oszustwo nierozumiem jaki to anonim jak za osobe psychicznie chora i niewidoma pisza inne osoby wszystko mozna napisac
Sztumianin
Sztumianin Wczoraj, 09:46
Sztumianko, ile pogardy można zmieścić w jednym zdaniu, wobec ludzi niepełnosprawnych. Kobieto czy ci nie wstyd tak poniżać tych którzy i tak są pokrzywdzeni przez los? Czy oni nie maja prawa do własnego zdania? No ale skoro maja inne zdanie niż wy, to trzeba ich zniszczyć hejtem. Zresztą nic dziwnego, skoro nawet radny Sarnowski podważa wiarygodność osób niepełnosprawnych, to droga do hejtu otwarta. Przykre.
Prawdziwek
Prawdziwek Wczoraj, 11:30
Prawo do wlasnego zdania mają jak najbardziej. Tylko dlaczego im to prawo odebrano sugerując odpowiedzi? Odpwiedzi ktore są wygodne dla trzymających wladze w powiecie.Odpowiedzi ktore maja jeden cel-zniszczyć kierownika za wszelką cenę.
nieprawnik
nieprawnik Dzisiaj, 13:38
No proszę, nawet Państwowa Inspekcja uwzięła się biedną Anulkę To co się z wami dzieje to już paranoja, wy macie manię prześladowczą ,
Sztumianin
Sztumianin Dzisiaj, 13:09
Czyli celem Państwowej Inspekcji Pracy jest niszczenie kierownika ZAZ, tak?
Prawdziwek
Prawdziwek Dzisiaj, 14:12
Z kogo chcesz zrobić idiote? Nie odwracaj kota ogonem.
Leszek Sarnowski, radny powiatu sztumskiego
Leszek Sarnowski, radny powiatu sztumskiego 16.07.2018, 10:10
Widzę, że piszą tu osoby wyjątkowo dobrze poinformowane i życzliwe (rencista, emeryt, wyborca). Podkreślam jeszcze raz. Bronię Anny Serockiej, bo nie wierzę w zarzuty o mobbing, które pojawiły się w ostatniej chwili, kiedy zwolniła swojego zastępcę z politycznego nadania. Bronię Ją przed politycznym układem PSL-SLD, który rzuca oskarżenia, zamiast je wyjaśnić. To jest skandal, bo winę trzeba udowodnić, a nie jak za komuny, że na każdego znajdzie się paragraf. Jestem przekonany, że A.Serocka wygra w sądzie i powiat będzie musiał płacić odszkodowanie i mam też nadzieję, że starosta wtedy zachowa się honorowo i zapłaci to z własnej kieszeni.
Sztumianka II
Sztumianka II 16.07.2018, 11:52
Pan Sarnowski pewnie jest prezesem Sądu, bo z góry wie jaki będzie jego wyrok
nieprawnik
nieprawnik 2 dni temu, 10:37
No tak, Sarnowski to wielki prawnik, zresztą zna się na wszystkim i żadnej pracy się nie boi:) Niech Pan się zgłosi do Sądu Najwyższego, bo tam akurat takich "znawców" pilnie poszukują.
rencista
rencista 16.07.2018, 11:25
Panie Sarnowski, skoro zarzuty o mobbing są potwierdzone przez niezależną instytucję , czyli Państwową Inspekcję Pracy to jest po prostu fakt i wiara nie ma tu nic do rzeczy. No chyba że jest Pan tak uwikłany w układy polityczne że żadne fakty do Pana nie przemawiają. A tak z ciekawości, w delegacje też lata Pan samolotem?
Leszek Sarnowski
Leszek Sarnowski 16.07.2018, 20:43
Sztumianko II - nie wiem jaki będzie wyrok, ale na dziś jestem przekonany, że te zarzuty są wyssane z palca i wierzę, mimo tego co się dzieje wokół, w sprawiedliwość.
Rencisto-nie wiem jakie zarzuty są potwierdzone przez inspektora PIP, bo nie dopuszcza nas się do protokołów. Nieoficjalnie wiem, że zarzuty mobbingu pojawiły się w anonimowych ankietach, które były przeprowadzane w ZAZ i także wiem, że niektórym osobom niepełnosprawnym pomagały inne osoby, więc o jakiej wiarygodności tu mówimy. Dziwię się inspekcji pracy, że opiera się na anonimach i to w tak specyficznym zakładzie. A na dodatek takie protokoły upublicznia, choć pewnie za to odpowiada starosta, który w tej sprawie zadziałał bardzo szybko-w środę dostał protokół z PIP i w środę już informacja o przypadkach mobbingu trafiła do Dziennika Bałtyckiego. O tym, że są to anonimowe zarzuty ani słowa oczywiście. Jak udało mi się dowiedzieć od specjalistów, w anonimowych ankietach przeprowadzanych w różnych zakładach pracy o mobbingu pisze od 20 do ponad 50% ankietowanych. Słowo anonimowe (tak sztumianko II, rencisto, emerycie) nic nie kosztuje i można miotać obelgami na lewo i prawo. No ale cóż, takie czasy, kiedy honor i odwaga nic nie znaczą i to nie tylko na takich forach internetowych.
Droga rencistko, samolotem nie muszę latać w delegacje, bo najczęściej jeżdżę do Gdańska, ale nie wykluczam, że jak będę się wybierał gdzieś dalej i okaże się że samolot będzie najlepszym rozwiązaniem (czas i pieniądze) to z niego skorzystam. Pozdrawiam
pracownica
pracownica Wczoraj, 12:23
Panie Sarnowski, a może nas wziąłby Pan w obronę? Czy jest pan radnym tylko dla kierowniczki? Może by się pan zainteresował dlaczego tak mało zarabiamy, ze nie stać nas na samolot czy bankiety? Może by się pan zapytał ile godzin tyrały nasze koleżanki przy tych bankietach do późnej nocy i jakie ochłapy dostały z Pańskiego stołu?. No ale bogaty, (choć jest radnym) biednego nie zrozumie. Wy zawsze będziecie trzymać się razem, bo my jesteśmy za głupi nawet żeby prostą ankietę wypełnić więc po co z nami gadać. Prawda?
rencista
rencista 2 dni temu, 10:31
Panie Sarnowski, z tego wynika że Państwowa Inspekcja jest w zmowie ze starostą, a kontrola była sfingowana. Oczywiście gdyby ankiety wypełniała pani Ania, to wszystko byłoby ok? Ale co tam jakaś inspekcja, czy sądy? "Sprawiedliwość " i tak musi być po Pana stronie. A tak z ciekawości jaki wydział prawa pan kończył? Myślę że przynajmniej Oxford, bo już przed rozprawą zna Pan już wyrok. A tym samolotem to też poleciałby Pan za nasze pieniądze, czy za swoje?
Sztumianka
Sztumianka 14.07.2018, 07:27
Pan Sarnowski pisze prawde. Bo to co wyprawia starosta to.i jego koledzy to prosi o pomste do nieba jak tak mozna
Sztumianka
Sztumianka 13.07.2018, 16:07
Jakich przesladowanych pracownikow niech pan sie zastanowi co pan pisze (wyborca) i czyta teksty ze zrozumieniem