Wydanie nr 199/2019, Czwartek 18.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Roztańczony wrzesień w Malborku. Zapraszamy na imprezę Knight Swing - Malborski Swing

Roztańczony wrzesień w Malborku. Zapraszamy na imprezę Knight Swing - Malborski Swing fot. 82-200.pl
W dniach 15-16 września 2018 roku odbędzie się impreza Knight Swing - Malborski Swing. W przeciągu dwóch dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach Lindy Hop, a całość zostanie zakończona sobotnią potańcówką w Sklepach Cynamonowych.

Lata trzydzieste były złotym okresem rozwoju bardzo energetycznych tańców: Balboa, Charleston, Collegiate Shag czy najpopularniejszy z nich Lindy Hop. Jest to taniec socjalny, tańczony nie tylko na salach tanecznych, ale również na ulicy, w parkach itp. To przodek takich tańców jak Rock'n'Roll, Jive, West Coast Swing, Boogie Woogie.

Pragniemy, aby mieszkańcy Malborka mogli doświadczyć energii płynącej z tańców swingowych. - podkreślają organizatorzy imprezy
Nauka tańca swingowego w formie festiwalowej, pozwoli uczestnikom grupy od podstaw, nie tylko poznać podstawowe kroki. To także okazja do spotkania z doświadczonymi tancerzami. W przyszłości chcielibyśmy zorganizować w mieście regularne zajęcia taneczne. Zawiązalibyśmy malborską scenę swingową, która mogłaby organizować cykliczne wydarzenia. Tym samym rozpropagować tę piękną formę spędzania czasu wśród mieszkańców.

Organizatorzy zapraszają 15-16 września na DARMOWE zajęcia taneczne Lindy Hop na poziomach podstawowym i zaawansowanym..
Na każdym z poziomów zajęcia będą trwać po 3 godziny dziennie.

Zajęcia od podstaw:
Przeznaczone dla osób, które nigdy nie miały kontaktu z tańcem Lindy Hop. Jest to niepowtarzalna okazja nauczyć się podstaw tańca. Opanowanie najważniejszych kroków podstawowych, które to pozwolą wziąć udział w niejednej potańcówce.

Zajęcia zaawansowane:
Dedykowane są osobom mających co najmniej roku stażu w tańcu. Na zajęciach będzie możliwość doskonalenia konkretnych zagadnień przygotowanych przez instruktorów z Krakowa i Warszawy!

Warsztaty

Miejsce zajęć:
Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska
ul. Stare Miasto 42

Grafik zajęć:
 

sobota 10:00-13:15 grupa podstawowa (Maria i Paweł)
sobota: 13:30-15:00 grupa zaawansowana (Bogna i Piotr)
sobota: 15:15-16:45 grupa zaawansowana (Natalia i Bartosz)

niedziela: 10:30-12:00 grupa zaawansowana (Natalia i Bartosz)
niedziela: 12:15-13:45 grupa zaawansowana (Bogna i Piotr)
niedziela: 14:00-17:15 grupa podstawowa (Maria i Paweł)

W sobotni wieczór, wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wypróbowania nowopoznanych kroków na imprezie tanecznej ok. godziny 18.00 w Sklepach Cynamonowych przy ulicy Piastowskiej. Znani na scenie swingowej DJ-e wyselekcjonują najlepsze utwory i zagwarantują niezapomnianą zabawę.

Realizatorem Inicjatywy Lokalnej pod nazwą „Malborski Swing” są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji wraz z inicjatorem w osobie Piotra Madeja, przy współpracy ze Sklepami Cynamonowymi.

Projekt Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018 przy współpracy z Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, zapisz się na warsztaty!

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.