Wydanie nr 199/2019, Czwartek 18.07.2019
imieniny: pokaż (11 imion)Robert, Erwin, Uniesław, Matern, Arnold, Wespazjan, Teodozja, Szymon, Arnolf, Arnulf, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumskie Pole: Razem raźniej - warsztaty integracyjne „W siodle”

Sztumskie Pole: Razem raźniej - warsztaty integracyjne „W siodle” fot. Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie
W Stajni „Iskra” w Sztumskim Polu odbyły się już drugie warsztaty integracyjne „W SIODLE”, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Sztumie oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie.

Celem spotkania było stworzenie więzi pomiędzy uczestnikami warsztatów poprzez wspólne spędzanie czasu w formie zabawy.  Uczestnicy warsztatów wybrali się w wyprawę wozem konnym do lasu oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w siodle. O swoich wrażeniach opowiadali przy ognisku, zajadając się swojskimi smakołykami.

Jest to kontynuacja ubiegłorocznych działań Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie działającego w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Sztum, których celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”- edycja 2018 r. 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Sylwia Mackiewicz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie

 

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.