Wydanie nr 294/2018, Niedziela 21.10.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Na naukę nigdy nie jest za późno- Inauguracja Roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sztumie

4 października uroczystym hymnem Gaudeamus Igitur studenci Sztumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku otworzyli 12 rok działalności. Zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach przerosło oczekiwania organizatorów, którzy zmuszeni byli dodrukowywać formularze zgłoszeń. Już teraz do UTW w Sztumie uczęszcza ponad setka słuchaczy.

Na uroczystości pojawili się sami seniorzy, ale także wielu gości. Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor przekazał Koperty Życia, które w razie zagrożenia zdrowia lub życia będą pomocne nie tylko słuchaczom UTW, ale zwłaszcza służbom udzielającym pomocy. Gościnnie z Gdyni przybyli także dr Zygmunt Mietlewski oraz mgr inż. Anna Suszek z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, która wygłosiła wykład nt. żywności funkcjonalnej w diecie seniorów.

Nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez samych żaków UTW. Hanna Uchmańska oraz Zespół Wokalny UTW z Marcinem Sawickim na klawiszach dali popis sztuki wokalnej, a Helena Biskup odczytała autorski wiersz.

Robert Bychowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.