Wydanie nr 294/2018, Niedziela 21.10.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Sztum: Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata w Rummikub

Sztum: Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata w Rummikub fot. Facebook Miasto i Gmina Sztum
14-letnia Kinga Rutkowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie, została Mistrzynią Polski w Rummikub i będzie reprezentowała Polskę podczas listopadowych mistrzostwa świata w Izraelu. Została też zaproszona na dzisiejszą sesję Rady Miejskiej, gdzie odbierze zasłużone gratulacje.

W 2015 roku, będąc w klasie IV szkoły podstawowej, najpierw została mistrzynią powiatu sztumskiego, a później zdobyła wicemistrzostwo Polski w Warszawie. Kinga w tegorocznym cyklu rozgrywek zdobyła wszystko, co było do zdobycia. Została najlepiej grającą w Rummikub uczennicą w kraju, a swoją klasę potwierdziła, zdobywając w miniony weekend Mistrzostwo Polski open. 
 

Na co dzień Kinga jest bardzo wyjątkową osobą, skromną i zakochaną w kulturze japońskiej. Nie tylko gra w planszówki, ale jako wolontariusz Pionkolandii uczy grać innych.

 

 

 

 

 

Info i foto: Facebook Miasto i Gmina Sztum

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.