Wydanie nr 294/2018, Niedziela 21.10.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Uśnice: Ostatnie zajęcia z alpakoterapii dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Uśnice: Ostatnie zajęcia z alpakoterapii dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego fot. Facebook Miasto i Gmina Sztum
Odbyły się ostatnie zajęcia z elementami alpakoterapii dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach. Od czerwca odbyło się 12 spotkań na terenie Ośrodka.

Ta innowacyjna forma terapii cieszyła się ogromną sympatią i zainteresowaniem wśród dzieci. Działania terapeutyczne oparte na kontakcie z alpakami dały także poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Z pewnością pozostaną na długo w pamięci.. 

Cykl zajęć z elementami alpakoterapii w SOSW w Uśnicach prowadzony był w ramach zadania publicznego pn. „Przełamywanie barier II - oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi na terenie Miasta i Gminy Sztum” w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”- edycja 2018 r. Zajęcia prowadzone są również w Środowiskowym Domu Samopomocy w Czerninie oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Facebook Miasto i Gmina Sztum

Katarzyna De Guzman

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.