Wydanie nr 322/2018, Niedziela 18.11.2018
imieniny: pokaż (13 imiona)Leonard, Aniela, Otto, Otton, Galezy, Odo, Tomasz, Cieszymysł, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Żuławska Wieś Urokliwa

Niewątpliwą atrakcją turystyczną krajobrazu kulturowego Żuław są dobrze zachowane, nierzadko pochodzące ze średniowiecza, prawie nie zmienione układy przestrzenne wsi, gdzie czas jakby się zatrzymał… Nie istnieje w Polsce druga taka kraina, tak bardzo nasycona zabytkami kultury materialnej , jak Żuławy.

Żuławska Wieś Urokliwa to trzeci odcinek z serii Zapraszamy na Żuławy zrealizowanych przez Tv Malbork (TvRegionalna24.pl) w 2014 roku i stanowi próbę przybliżenia tej specyficznej i jedynej w Polsce krainy utworzonej wspólnie przez przyrodę i człowieka.

Uważamy bowiem, że potencjał turystyczny Żuław pozostaje ciągle nie wykorzystany. A przecież region ten doskonale nadaje się do uprawiania różnych form turystyki: wodnej – dzięki Pętli Żuławskiej, rowerowej – dzięki ścieżkom, których ciągle jeszcze za mało i oczywiście pieszej.

Piotr Wąsowicz

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowód w Malborku. Ultra szybki internet. Dlaczego warto wybrać Malborskie Światłowody ? Internet Światłowód w Malborku. Ultra szybki internet. Dlaczego warto wybrać Malborskie Światłowody ?
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.