Wydanie nr 168/2019, Poniedziałek 17.06.2019
imieniny: pokaż (15 imion)Izaura, Drogomysł, Radomił, Hipacy, Franciszek, Adrianna, Gundolf, Marcjan, Rajner, Adolf, Waleriana, Awit, Awita, Piotr, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Wyjątkowa flaga na 100. Rocznicę Niepodległości.

Jeszcze nigdy w historii miasta obchody 11 listopada nie były tak doniosłe, jak w dniu dzisiejszym. Sztumianie zaczęli świętowanie od udziału w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny, gdzie zjawiły się delegacje i poczty sztandarowe z miasta i gminy Sztum.

Następnie uczestnicy obchodów przeszli w niezwykłym korowodzie ulicami miasta pod Pomnik Rodła. Niezwykłym akcentem przygotowanym specjalnie na okrągłą rocznicę była ogromna biało- czerwona flaga Polski, która nieśli mieszkańcy miasta.
Po dotarciu korowodu przed Pomnik Rodła odśpiewano hymn państwowy, a kilka słów do zgromadzonych powiedział burmistrz Leszek Tabor, który w swoim wystąpieniu odniósł się do sytuacji w kraju, oraz nawoływał do wspólnego działania na rzecz naszej Ojczyzny. Obchody oficjalne zakończył kameralny Koncert Niepodległościowy w wykonaniu laureatów Festiwalu Piosenki Ułańskiej w Kino-Teatrze Powiśle.


 

Redakcja

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.