imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złote Grand Prix Pomorza dla zawodników z malborskiego MAL WOPR

Złote Grand Prix Pomorza dla zawodników z malborskiego MAL WOPR fot. 82-200.pl
Aż 32 medale przywieźli w sobotę z Kościerzyny zawodnicy MAL WOPR, startujący w Grand Prix Pomorza. Malborscy pływacy spisali się doskonale, raz po raz zaliczając fantastyczne rekordy życiowe, a także odbierając kolejne medale.

Wyjątkowo udany debiut w barwach MAL WOPR ma za sobą dwunastoletnia Wiktoria Grabara. Ta utytułowana już malborska pływaczka, wraz z trójką innych zawodników z Delfina Malbork w minionym tygodniu zmieniła klub przechodząc do Sekcji Pływackiej MAL WOPR. W Kościerzynie wystąpiła tylko Wiktoria, bo tylko ona zdążyła uzupełnić wszystkie braki formalne. I, jak się okazało, opłacało się. Wiktoria we wszystkich trzech startach nie tylko poprawiła swoje najlepsze dotychczasowe rekordy życiowe, ale także zdobywając trzy złote medale uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej dwunastolatek. Mogła więc cieszyć się z okazałego pucharu i tytułu zwyciężczyni Grand Prix Pomorza 2018.

Wierzymy, że nasz nowy „nabytek”, który rozpoczął starty w MAL WOPR z bardzo mocnym akcentem, będzie się rozwijał podobnie jak jej o rok starsza koleżanka klubowa, Paulina Cierpiałowska. Wiktoria ma kogo naśladować i podglądać na treningach. Najlepsza polska trzynastoletnia kraulistka i delfinistka nie miała w Kościerzynie niestety wielu szans na rywalizację ramię w ramię. Paulina po raz kolejny nie dała szans rywalkom i z trzema złotymi medalami została mistrzynią Grand Prix. Nasza zawodniczka ma jasno sprecyzowane plany na najbliższy miesiąc. Czeka ją walka o jak najlepsze wyniki czasowe i punktowe, by móc zakwalifikować się do pierwszego w karierze występu w międzynarodowym wielomeczu w ramach Kadry Narodowej. Najlepsze w Kościerzynie okazały się także najstarsze pływaczki MAL WOPR, szesnastoletnia Patrycja Górska i o rok młodsza Anna Włodarczyk. Obie nasze juniorki starsze rywalizują w kategorii wiekowej, w której w Polsce liczba zawodników drastycznie spada. Jest to bowiem to czas decyzji wyboru szkoły.

Bardzo trudno jest połączyć wymagające treningi pływackie z nauką w szkole innej niż liceum sportowe. Tym bardziej więc należy docenić występ obu naszych pływaczek, gdyż obie w dwóch z trzech swoich startów zanotowały nowe rekordy życiowe. Na wielkie brawa zasłużyła dwójka dwunastoletnich pływaków MAL WOPR; Aleksandra Ziemińska i Kamil Czarnota, którzy wyrastają na zawodników czołówki pomorskiego pływania. Liczymy, że ich zwyżkująca forma zostanie zauważona przez trenera koordynatora i już w styczniu otrzymają powołania do Kadry Wojewódzkiej. Póki co w Kościerzynie Ola poprawiła wszystkie rekordy życiowe i zajmując dwukrotnie drugie i raz trzecie miejsce, zajęła trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Kamil natomiast poprawił dwa rekordy życiowe i zdobywając dwa srebra i brąz uplasował się na fantastycznym drugim miejscu w generalce.

Tuż za podium w klasyfikacji trzynastolatków stanęli Nadia Walentynowicz oraz Jakub Grapentyn. Ich czwarte miejsca zostały okraszone dwoma medalami, Nadia zdobyła złoto na 100m stylem grzbietowym i brąz na 200m zmiennym, zaś Jakub wywalczył dwa srebra na dystansach 100m w stylu dowolnym i grzbietowym. Warto dodać, że oboje poprawili swoje rekordy życiowe we wszystkich startach w Kościerzynie. Piąta w klasyfikacji generalnej z dwoma rekordami życiowymi była Magda Mroczek, szóste miejsca premiowane dyplomami zajęli Nikola Zborowska oraz Sławomir Szpaczyński. Nasze dzielne dziesięciolatki wywiozły też z pięknego kaszubskiego miasta po dwa rekordy życiowe i srebrne medale w konkurencjach odpowiednio 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. Dla obojga zawody w Kościerzynie były wyjątkowo udane. Takie same odczucia po sobotnich zmaganiach mogą mieć ci, którzy wykazują się ostatnio zwiększoną chęcią do pracy na codziennych żmudnych treningach. Srebrne medale wywalczyły na zawodach Liliana Szpaczyńska, która w ten sposób zrobiła sobie urodzinowy prezent oraz Michalina Zielska, dla której dwa rekordy życiowe i zdobyty medal są z pewnością nagrodą za zaangażowanie i pracę na treningach.

Do okazałego dorobku medalowego MAL WOPR swoje krążki dorzucili; medale srebrne-Cezary Gwiazdowski w bardzo wymagającym wyścigu na 1500m stylem dowolnym, Wiktor Ołdziejewski na 100m stylem motylkowym, Dawid Patoka na 50m stylem grzbietowym oraz Mikołaj Szraga na 100m stylem klasycznym. Brązowe medale z kolei wywalczyli; Patryk Grapentyn na 50m stylem klasycznym oraz Nikodem Hermanowicz na dystansie dwukrotnie dłuższym w tym samym stylu. Malborscy pływacy wiedzą jednak, że najważniejsze są nie medale i puchary, ale rekordy życiowe świadczące o rozwoju i postępie. W Kościerzynie rekordy życiowe zanotowali wszyscy nasi zawodnicy. Po dwie życiówki zaliczyli; Daria Gorjainow, Patryk Gross, Olaf Gwiazdowski i Cyprian Piróg, a po jednej przywieźli z zawodów; Agata Kupińska, Igor Marchlewski, Konrad Patoka, Antoni Rozalewicz oraz Piotr Szuryński, który w wyścigu na 100m stylem klasycznym uplasował się tuż za podium.

Pływacy MAL WOPR zdobyli na zawodach Grand Prix Pomorza 14 złotych, 13 srebrnych i 5 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej zajęli fantastyczną, drugą lokatę, ale co ważniejsze, tę samą lokatę zanotowali w klasyfikacji klubowej. W niej bowiem punkty zdobywali zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 6, a klasyfikacja ta świadczy o poziomie sportowym w klubie, a nie tylko o poziomie najlepszych. Nasi zawodnicy z sumą 293pkt musieli tylko uznać wyższość gospodarzy, ekipy Tri Team Rumia, a wyprzedzili tak utytułowane kluby, jak Delfin Gdynia czy Dwójka Morena Gdańsk. Warto dodać, że sklasyfikowanych było 12 klubów. Puchar za drugie miejsce w klasyfikacji klubowej odbierali na podium wszyscy startujący pływacy MAL WOPR, radość i duma z tak dobrego występu z pewnością da im dodatkową motywację do dalszej pracy na treningach.

Info: 82-200.pl