Wydanie nr 233/2019, Środa 21.08.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernard, Franciszek, Joanna, Męcimir, Adolf, Filipina, Emilian, Baldwin, Baldwina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku autobusy będą jeździły punktualnie? Ściągnij aplikację i śledź autobusy.

  • Wydanie nr 233/2019
  • 6 lutego 2019, 11:39
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 1 komentarz
W Malborku autobusy będą jeździły punktualnie? Ściągnij aplikację i śledź autobusy. fot. kiedyprzyjedzie.pl
Ostatnio zasypywani byliśmy informacjami związanymi ze zmianami w MZK w Malborku. Najpierw obiegła nasze miasto informacja o planowanej podwyżce cen biletów, która prawdopodobnie wejdzie w życie już w kwietniu tego roku. Bilet ulgowy będzie kosztował wówczas 1,50 zł, a normalny 3 zł. Od poniedziałku, 4 lutego zmianie uległy rozkłady jazdy linii nr 1, 2, 3, 6 i 7. Z kolei od 1 marca br. pasażerowie będą wchodzić do autobusów MZK tylko przednimi drzwiami. Koniec? Tak, ale tylko tych niezbyt dobrych informacji.

Malborskie MZK wdrożyło system dynamicznej informacji pasażerskiej, działający w oparciu o internetowy serwis kiedyPrzyjedzie.pl, który z sukcesem działa już w 60 polskich i czeskich miastach. Można z niego skorzystać już m.in. w Opolu, Jaworznie, Tychach, Koszalinie i Bielsku – Białej.

Dzięki temu systemowi pasażerowie mają dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z każdego przystanku w Malborku.

Bez internetu, ani rusz.

Najłatwiejszą formą uzyskania pożądanej informacji to wysłanie SMS-a o treści : pl.kp.gmb. pod specjalny numer 70711. Koszt SMS-a jest stały i niezależny od operatora – 62 grosze. Jest to opłata jednorazowa.

Z serwisu można skorzystać również wtedy, gdy mamy dostęp do internetu. Można to zrobić na kilka sposobów. Najłatwiej jest zainstalować na telefonie aplikację mobilną z systemem operacyjnym Android lub Windows Phone lub skorzystać z mobilnej wersji strony z uproszczonym interfejsem. Mając dostęp do komputera możemy odwiedzić stronę internetową malbork.kiedyprzyjedzie.pl, na której aktualizacja danych odbywa się automatycznie co 15 sekund.

Sprawnie i punktualnie.

Zdaniem MZK, wdrożenie tego systemu ułatwi również pracę jemu, jako miejskiemu przewoźnikowi, ponieważ będzie w posiadaniu informacji o bieżącym położeniu autobusów, a także o ich spóźnieniach na trasie. Dane te pozwolą na dostosowanie bieżącej oferty do potrzeb mieszkańców Malborka i poprawi punktualność autobusów.

Pozytywny wynik naszego testu.

Aplikację sprawdziliśmy na przystanku Aleja Rodła w obu kierunkach. Pasażerowie jadący w stronę Wielbarka wsiedli do autobusu praktycznie co do sekundy, zgodnie ze wskazaniem w aplikacji. Nieco gorszy wynik zaobserwowaliśmy na przystanku w kierunku Piasków – w tym przypadku autobus przyjechał ok. minuty później, niż wskazywała na to aplikacja. W naszej ocenie pomysł i rozwiązanie jest interesujące, w szczególności biorąc pod uwagę aktualizowane na bieżąco dane o planowanym przyjeździe kolejnego autobusu.

Sam chcesz się przekonać, jak funkcjonuje serwis? Wejdź na stronę malbork.kiedyprzyjedzie.pl.

 

 

Redakcja

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
BUSOMAT PL
BUSOMAT PL 06.02.2019, 18:50
Autobusy powinny zawsze być punktualne