Wydanie nr 81/2019, Piątek 22.03.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Bogusław, August, Kazimierz, Katarzyna, Godzisław, Baldwin, Baldwina, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Chlewnia na 40 tys. świń powstanie w Waplewie? Inwestor uspokaja, mieszkańcy protestują.

Waplewo Wielkie znalazło się na mapie planowanych inwestycji firmy Wesstron. Inwestor podkreśla, że budowa pozwoli na rozwój całego regionu, a najnowsza technologia zminimalizuje uciążliwości związane z prowadzeniem centrum badawczego. Waplewianie jednak nie wierzą, że hodowla ponad 40 tys. świń może być nieodczuwalna. W ich ocenie nowa technologia może zniwelować uciążliwości zapachowe, ale na pewno ich nie wyeliminuje.

Procedura związana z uzyskaniem stosownych pozwoleń powoli nabiera tempa. Inwestor przeprowadził już konsultacje społeczne, które jednak nie zbliżyły stron do zmiany stanowisk.

Firma otrzymała już pozytywne opinie od Sanepidu oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. Zdaniem mieszkańców realizacja inwestycji będzie oznaczała koniec normalnego życia, które zamieni się w prawdziwy koszmar pełnego fetoru.

 

Szczegóły w materiale wideo.
Masz temat do interwencji? Zgłoś się – redakcja@tvregionalna24.pl

 

Robert Bychowski

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Rolnik
Rolnik 06.03.2019, 10:53
WESSTRON nie ma doświadczenia w chodowli trzody.
Dr Wiesław
Dr Wiesław 05.03.2019, 14:32
...........................ludzie zrozumcie, że będziecie mogli pracować w Centrum Badawczym ! Wy prości, niewykształceni będziecie pracować w białych fartuchach w laboratoriach. Będziecie jakby lekarzami a może nawet będziecie ważniejsi ! Będziecie naukowcami ! Może nawet uda Wam się coś wynaleźć ? Może jakiś Patencik albo cóś ? Co prawda obiektem badań będzie świńskie gówno ale od czegoś trzeba zacząć. Zresztą jakie Centrum taki materiał do badań. Pozdrawiam.
Henryk Reszka
Henryk Reszka 05.03.2019, 12:17
Bardzo dobrze ,że inwestor w swym komentarzu odcina się od złośliwych komentarzy osób nie podpisanych, jakoby popierających inwestora i rugających mieszkańców. Kto był na spotkaniu mieszkańców z inwestorem ,to wie,że było tam wiele merytorycznych wypowiedzi ludzi tam mieszkających. Są zaniepokojeni tak wielką chlewnią !!! Biogazownia i planowane centrum badawcze ,to obiekty przy tej wielkiej chlewni. Istotą zaniepokojenia jest wielość budynków inwentarskich,wielość obsady w tych budynkach, bliskość obiektu przy skupisku ludzkim (pomimo zachowania przepisowej odległości) Ponadto niepokoi lokalizacja w bliskości terenu rekreacyjnego ! Niepokoi hałas produkcyjny takich obiektów jak i występujący przy takiej fabryce ruch transportowy, który przez wieś prowadzi...Niepokoi wpływ obiektu na środowisko przyrody, na chronione przepisami zwierzęta, które w pobliżu tej planowanej inwestycji maja swoje siedliska. Mieszkańcy na odbytych już dwóch spotkaniach z inwestorem, wyrazili stanowczy sprzeciw przeciw tej lokalizacji takiego obiektu.!!!
Majster
Majster 05.03.2019, 11:47
Będziemy budować bo mieszkańcy tak chcą i o to nas proszą. Chcą mieć pracę na miejscu. A żaden pieniądz nie śmierdzi !
Inwestor
Inwestor 05.03.2019, 09:26
Nie przesadzajcie nieroby weźcie się do roboty a nie utrudniacie.
Centrum nr 3 i 4 sp. z o.o.
Centrum nr 3 i 4 sp. z o.o. 05.03.2019, 10:33 (odpowiedź do Inwestor)
Spółki zamierzające zainwestować w Waplewie w budowę "Centrum badawczo - rozwojowego" nie mają nic wspólnego z powyższym komentarzem. Prosimy nie używać nicków mogących błędnie sugerować, kto jest autorem komentarza.