Wydanie nr 147/2019, Poniedziałek 27.05.2019
imieniny: pokaż (7 imion)Lucjan, Magdalena, Oliwer, Radowit, Izydor, Juliusz, Jan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Powiat sztumski: Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. fot. powiatsztumski.pl
W dniu 1 marca br. odbyły się Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczęły się V Rajdem „Szlakiem Żołnierzy Wyklętych na Ziemi Sztumskiej”, zorganizowanym po raz kolejny przez Pana Mariusza Krause, nauczyciela Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Zarząd Powiatu Sztumskiego wraz z Radnymi oraz przedstawicielami: Zakładu Karnego w Sztumie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, Komendy Powiatowej Policji w Sztumie i delegatami jednostek podległych Starostwu Powiatowemu w Sztumie, uroczyście złożyli kwiaty pod Głazem Pamięci, przy asyście warty honorowej 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podsumowanie uroczystości odbyło się na dziedzińcu zamku w Sztumie, gdzie Starosta Powiatu Sztumskiego otworzyła ekspozycję pn. „Namioty Wyklętych”, która zawierała również eksponaty militarne, udostępnione przez Pana Wojciecha Wędrychowskiego, nauczyciela Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach.

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne podziękowania za udział w obchodach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Info i foto: powiatsztumski.pl

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.