Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

V Sztumski Głos Profilaktyki

V Sztumski Głos Profilaktyki fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie
W dniu 31 maja 2019 r. odbył się po raz V Sztumski Głos Profilaktyki. Celem akcji była integracja mieszkańców w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie się ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Wszystko po to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sztumie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie, Zespół Szkół w Gościszewie, Zespół Szkół w Czerninie, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Uśnicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerninie oraz Dar Serca w Czerninie włączyli się do przedsięwzięcia. 
Wszystkie placówki odczytały odezwę „Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo”. 
W dalszej części przedsięwzięcia o godz. 12.00 przez 60 sekund został wykonany gest bicia serc tzw. „Zryw Wolnych Serc”, następnie odśpiewano hymn pn. „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz wypuszczono do nieba czerwone balony w kształcie serc. 
Wydarzenie było doskonałą okazją do tego, aby uświadomić wszystkim, jak zgubne mogą być konsekwencje nałogu, a zarazem przestrzec przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. 
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie składa serdeczne podziękowania za włączenie się i zaangażowanie w uczestnictwo w V Sztumskim Głosie Profilaktyki.

Info i foto: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.