Wydanie nr 264/2019, Sobota 21.09.2019
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szkoła Podstawowa w SOSW w Uśnicach z dofinansowaniem w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”

Szkoła Podstawowa w SOSW w Uśnicach z dofinansowaniem w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” fot. powiatsztumski.pl
W lutym br. Uchwałą Rady Ministrów został ustanowiony wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.

W ramach w/w Programu szkoły podstawowe miały możliwość pozyskania środków m.in. na doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (moduł 3). Z takiego rozwiązania skorzystała Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach, poprzez złożenie odpowiedniego wniosku do Wojewody Pomorskiego. Do tut. Starostwa wpłynęła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu sprawy. Szkoła otrzymała pełną kwotę, o którą wnioskowała, tj. 54 670,56 zł. W ramach Programu Organ Prowadzący ma obowiązek zapewnienia wkładu własnego, który w tym przypadku wynosi 13 667,65 zł. Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na doposażenie kuchni w nowoczesne sprzęty i wymianę mebli, które w znaczny sposób usprawnią pracę Ośrodka. 

Info i foto: http://powiatsztumski.pl/

 

Katarzyna De Guzman

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.