Wydanie nr 52/2020, Piątek 21.02.2020
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na tych parkingach płacimy przez 24h/7 dni w tygodniu. 95 złotych kary za brak biletu.

Jeżeli chcesz zostawić samochód na parkingu przy dworcu lub na zapleczu ul. Kościuszki – pamiętaj, opłata jest wymagana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jeżeli nie zapłacimy, to kara może być dotkliwa, gdyż dodatkowa opłata wynosi 95 złotych.

Miasto Malbork od kilku miesięcy wydzierżawia dwa parkingi w centrum miasta. Pierwszy znajduje się przy dworcu PKP (koszt dzierżawy - 3640 zł), drugi natomiast na zapleczu ul. Kościuszki.
Samorząd narzucił przedsiębiorcy wysokość opłat. Dzierżawca natomiast rozszerzył wymagany czas wykupu biletu do 24h/7 dni w tygodniu.

 

Czas opłat jest kluczowy, gdyż w strefie parkowania opłaty wnosi się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Parkingi, które zostały wydzierżawione mają jednak odrębny regulamin.

O zaprzestanie dzierżawy prywatnemu przedsiębiorcy wnioskował podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Miasta Malborka, Paweł Dziwosz.

Wnoszę, aby nie przedłużać umowy dzierżawy parkingu, który znajduje się przy ul. Dworcowej w Malborku. Obecnie opłaty za parkowanie pobierane są przez 7 dni w tygodniu, przez cała dobę, a ilości wydanych abonamentów ograniczono. Stracili na tym mieszkańcy, w tym osoby, które dojeżdżają pociągami do pracy do innych miejscowości. Wydaje się, iż wpływy z umowy dzierżawy nie są duże w stosunku do przychodów, jakie może generować parking. W związku z powyższym wnoszę, aby Miasto Malbork zostało operatorem parkingu i tym samym wróciły „stare zasady”, które obowiązują w miejskich Strefach Płatnego Parkowania”.

 

 

Miasto Malbork wydzierżawia również parkingi przy ul. Wałowej oraz Głównej.

 

Jakie jest Państwa zdanie w tej kwestii? Czy miasto powinno zarządzać parkingami w centrum miasta? Czy wszystkie zasady powinny zostać ujednolicone?

Czekamy na opinie i komentarze w tej sprawie.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
watch
watch 05.09.2019, 18:13
A wiecie że miasto za cały miesiąc zarabia 3640 zl od dzierżawcy parkingu? Tyle pewnie to on zarabis w jeden dzień. Ale jak się ma takich burmistrzów....
CAYENNE
CAYENNE 05.09.2019, 08:29
Wiele osób dojeżdżających do pracy do Tczewa i Gdańska od lat zostawia auto właśnie na tym parkingu ale dla nowego dzierżawcy stały abonent to strata zarobku.
Po co za 30 dni postoju pobierać 30 zł skoro można zarobić 5 zl za dniówkę :/ Na ten moment pula abonamentów miesięcznych wynosi 20 miejsc a więc załapanie się na "miesięczny" graniczy z cudem.... i nie wierzę aby została ona rozszerzona na tyle aby rozwiązać problem.
Apeluje do Rady Miasta
Nie pozwólcie dorobkiewiczom na dalszy jawny wyzysk mieszkańców!
Takie działania nie powinny mieć miejsca w naszym mieście!
W jakim świetle to stawia burmistrza?który sam spacerkiem codziennie podąża do pracy ...czy ludzie mają mieć poczucie że obce mu są problemy dojeżdżających?
cdw
cdw 04.09.2019, 20:29
To miasto i my mieszkańcy powinniśmy zarabiać na parkingach, a środki tak pozyskane powinny zasilać fundusz remontu dróg
Michał
Michał 04.09.2019, 15:10
W Kałdowie też wędkarze też nie mogą