Wydanie nr 294/2018, Niedziela 21.10.2018
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl

Komunikat Kurii Diecezjalnej Elbląskiej: "Dotychczasowy Ksiądz Proboszcz przebywa na leczeniu" - 11.05.2016

11 maja otrzymaliśmy pisemny komunikat Kurii w sprawie księdza Wojciecha Bohatyrewicza z Parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku.

Komunikat Kurii:

"Zmiana na stanowisku proboszcza Parafii Bł. 108 Męczenników Polskich w Malborku. Od 1 maja 2016 roku Parafia Bł. 108 Męczenników Polskich w Malborku ma nowego proboszcza. Jest nim ks. mgr Andrzej Piotrowski. Dotychczasowy Ksiądz Proboszcz przebywa na leczeniu.
Kanclerz Kurii."

Wcześniej pisaliśmy:

Po 16 latach posługi duszpasterskiej decyzją Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego, Ksiądz Wojciech Bohatyrewicz odwołany został w dniu dzisiejszym (01.05.2016) z funkcji Proboszcza Parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku, co wywołało falę oburzenia parafian. Parafianie napisali list otwarty do Biskupa Diecezji elbląskiej, w którym nie zgadzają się z decyzją i proszą o jej zmianę.

Jakie są prawdziwe powody odwołania? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Dziekana Arkadiusza Śnigiera, niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Przypomnijmy, że Parafia Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku, to rzymskokatolicka parafia położona w diecezji elbląskiej, w Dekanacie Malbork I. Jest najmłodszą parafią w mieście, erygowaną w 2000 roku dekretem biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego a zbudowana właśnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu Księdza Wojciecha Bohatyrowicza.

Nowym Proboszczem Parafii Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku został Andrzej Piotrowski.

Co o decyzji odwalania księdza Wojciecha myślą najbardziej zainteresowani parafianie, zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

LIST OTWARTY DO KSIĘDZA BISKUPA

My niżej podpisani Parafianie Błogosławionych 108 Męczenników Polskich w Malborku nie zgadzamy się z decyzją Księdza Biskupa dotyczącą odejścia Księdza Wojciecha. Odejście naszego Proboszcza byłoby dla nas niepowetowaną stratą, której chcielibyśmy uniknąć. Szanowny Księże Biskupie, bardzo prosimy o uszanowanie naszych uczuć i naszej wiary w sens naszej wspólnej egzystencji, tj. egzystencji Księdza Wojciecha i nas parafian. Prosimy o nierozdzielanie nas, ponieważ jesteśmy RODZINĄ a RODZINA jest zawsze razem w dobrych i złych chwilach życia.

Na ten adres można przesyłać wyrazy poparcia

dla księdza Wojciecha Bohatyrewicza.

komitetop108@gmail.com

Piotr Wąsowicz

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim Internet Piorun - Zamów już dziś. Bezprzewodowy dostawca internetu w powiecie malborskim
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2018 komentarze zostały wyłączone.