Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Święto sportów wodnych w Sztumie! Ścigali się najlepsi polscy kajakarze – 25-26.06.2016

Święto sportów wodnych w Sztumie! Ścigali się najlepsi polscy kajakarze – 25-26.06.2016 fot. KS Victoria Sztum/UMiG w Sztumie
Na jeziorze Zajezierskim w Sztumie odbyły się Jubileuszowe, bo trzydzieste, regaty kajakowe o Memoriał Jana Raabe. Atrakcją zawodów było przeciąganie smoczej łodzi i…Chuck Norris. Tryumfowali zawodnicy Victorii Sztum.

Zawodnicy starli się w ponad 60-ciu wyścigach, w sześciu kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych, juniorów, seniorów i mastersów, na dystansach 200, 500 i 1000 m, w osadach pojedynczych i dwójkowych.

 

Zawodnicy dopisali

Honoru województwa pomorskiego broniły cztery zespoły Victoria i UKS Sokolik ze Sztumu oraz Motława i Żabi Kruk z Gdańska. Najlepiej spośród nich spisała się ekipa ze sztumskiej Victorii.

Paulina Monkielewicz zdobyła brązowy medal w kanadyjkach na 500 m.

Nie zawiedli sztumscy juniorzy w kanadyjkach C2 na 500 m. Kamil Jesionkowski i Konrad Drałus, zdobyli w silnie obsadzonym finale brązowy medal. Kacper Traczewski w kajakach młodzików na 1000 metrów zdobył srebrny medal. W kanadyjkach juniorów młodszych na 1000 m Kamil Jesionkowski był drugi, a Konrad Drałus trzeci. W kajakach na 1000 m złoty medal w kategorii młodziczek zdobył duet Julia Ewertowska i Oliwia Majewska z klubu UKS Sokolik z Czernina, a w finale kajaków młodziczek na 1000 metrów Julia Ewertowska była czwarta.

Najwięcej medali w XXX Memoriale zdobyły ekipy: Astoria Bydgoszcz, Włókniarz Chelmża, KS G Power Gorzów, w czołówce medalowej uplasowała się także drużyna Victorii Sztum.

Dodatkową atrakcją zawodów była rywalizacja w przeciąganiu smoczej łodzi. Zwyciężyła drużyna Włókniarza Chełmża przed reprezentacją Victorii Sztum i Macedonii. Gościem specjalnym Memoriału był Chuck Norris, który między innymi honorował zwycięskie zespoły medalami. Jak wołali ze sceny organizatorzy – był lepszy niż oryginał.

 

Pamięci Jana Raabe

Jan Raabe zmarł nagle w 1986 r. Od tamtej pory są rozgrywane regaty na jego cześć. Tegoroczne zawody zgromadziły ponad trzystu zawodników z całej Polski, między innymi z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, lubuskiego i podlaskiego. Po raz pierwszy zawody trwały dwa dni, a dzięki zaprzyjaźnionej ekipie z miejscowości Ohryd, z Macedonii, miały charakter międzynarodowy.

Dodajmy, że współorganizatorem tej barwnej, sportowej imprezy było Sztumskie Centrum Kultury, natomiast Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Sztum, Leszek Tabor.

 

Suksce zawodników Victorii (oprócz złota Astoria)

● Złoto – Adam Szymański ((kanadyjki 500 m Astoria Bydgoszcz);

● Srebro - Adam Dombrowski (kanadyjki 500 m);

● Brąz - Adam Figurski (kanadyjki 500 m);

● Srebro – Figurski – Dombrowski (dwójki, kanad. 500 m);

● Srebro – Henryk Frąckowiak (kat. kajaki 50+ 200 m);

● Złoto – Adam Dombrowski (kat. weterani, kanadyjki 200 m);

● Srebro – Adam Figurski (kat. weterani, kanadyjki 200 m);

● Złoto – Henryk Frąckowiak (kajaki 500 m).

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.