Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvdzierzgon.pl

Najciekawsze aplikacje mobilne do nauki języków obcych

Miliony aplikacji mobilnych dostępnych na nasze smartfony może nas przytłaczać. Z wielu najpopularniejszych korzystamy nie zastanawiając się nawet nad ich doborem, do nich należy Skype, czy WikiApps, GoogleTranslate itp. Jeśli chcemy się uczyć z pomocą aplikacji mobilnych warto jest wyposażyć swój tablet, telefon w odpowiednie aplikacje edukacyjne. W przypadku nauki języków obcych aplikacji mobilnych mamy cały ogrom do wyboru. Możemy postawić na rodzime polskie aplikacje, bądź skorzystać ze światowych gigantów o określonej renomie i pozycji na rynku. Kryterium wyboru może być również odpłatność. Większość aplikacji wymaga opłaty dostępu do pełnych wersji.

 

Poznajcie 8 super aplikacji do nauki języków!

Zazwyczaj aplikacja zawiera wersje darmową do pewnego momentu, bądź dedykowaną wersję demo dla nowych użytkowników, rzadziej, ale również spotykanym rozwiązaniem jest wersja z reklamami bezpłatna i bez reklam wymagająca uiszczenia opłaty. Wybierając aplikację odpowiednią dla siebie zwrócić uwagę winniśmy na własne preferencje. Poza wartością edukacyjną, tematycznością aplikacji zgodną z naszymi oczekiwaniami warto wybierać te aplikacje, które są dla nas czytelne i wygodne w użyciu, wciągają nas i interesują. By sprawdzić, które z oferowanych na rynku aplikacji mogą potencjalnie być naszym wsparciem w ćwiczeniu języka warto zapoznać się z opiniami innych, jak i wersjami testowymi. Rankingi najlepszych aplikacji, czy też najciekawszych aplikacji do nauki są zawsze subiektywne, bowiem nie uwzględniają indywidualnych potrzeb ucznia, stad też szukając aplikacji dla siebie popularność programu est tylko jedną ze wskazówek na temat aplikacji i nie powinna być decydująca. 

Wśród najciekawszych aplikacji, na podstawie krążących opinii i statystyk użytkowników wymienić warto aplikacje o zasięgu światowym jak:

 • Rosetta Stone
 • Babbel
 • Duolingo
 • FluentU
 • Busuu
 • Mind Snack
 • HelloTalk

Każda z tych aplikacji charakteryzuje się unikalną metodą nauki, każda z nich jest inna pod względem grafiki, elementów motywacyjnych i społecznościowych.

 1. Rosetta Stone jest jedną z najbardziej znanych i lubianych aplikacji, która pobierana jest na urządzenia użytkowników w miliardach. Jest to aplikacja płatna, chociaż chcąc sprawdzić jej działanie, wygląd i wartość edukacyjną można skorzystać z początkowych lekcji za darmo. Metoda nauki w Rosetta Stone jest poznawanie słownictwa i jego powtarzanie wychodząc od ogółu do szczegółu. Słówka podzielone na sekcje tematyczne bardzo ogólne jak dom, praca, podróże zawierają słówka, wyrażenia i idiomy, które niczym rozeta oferują szereg rozszerzeń o coraz bardziej szczegółowe znaczenia. Ucząc się w ten sposób zapewniamy sobie ugruntowane podstawy języka, dzięki którym możemy przechodzić na wyższy poziom zaawansowania. Mimo iż Rosetta Stone nie posiada oddzielnego panelu gramatyki, to uczy słówek w taki sposób, by mieć kontakt z gramatyką, umieć słówka zastosować poprawnie w zdaniu. Dodatkową zaletą aplikacji jest wykorzystanie graficznych skojarzeń, bowiem wiele zadań polega na rozwiązaniu zagadek słownych w oparciu o grafiki. Dzięki rysunkom możemy poznać pełen kontekst sytuacyjny. Minusem aplikacji jest interfejs dostępny w języku angielskim, co wymusza na użytkowniku operowanie co najmniej podstawowym angielskim, aby swobodnie poruszać się w wyborze zadań, tematów itp.
 2. Doskonałą aplikacją do nauki języków, nie tylko angielskiego, jest FluentU. Aplikacja jest swego rodzaju ogromną mediateką. Spośród dostępnych multimediów możemy wybierać nie tylko temat, ale i rodzaj materiału wideo, audio. Dostępne są fragmenty filmów fabularnych, programów popularno-naukowych, publicystycznych, jak i teledysków, wywiadów, wiadomości, bajek itd. Każdy materiał zawiera zestaw ćwiczeń towarzyszących i sprawdzających rozumienie ze słuchu, pisownię. Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów, nie podcastów edukacyjnych stworzonych na potrzeby nauki języka możemy osłuchać się z rzeczywistym angielskim, czy niemieckim, tempem wymowy, slangiem itp. Poza formą nauki na uwagę zasługuje kilka możliwości nauki w zależności od poziomu zaawansowania. Oczywiście początkującym oferuje się bajki, materiały łatwe w odbiorze, jednakże poza tym materiały wideo mają możliwość odtwarzania wraz z transkrypcją, jak i bez niej. Wybierając napisy do materiały dodatkowo możemy skorzystać z interaktywnych słówek, po których kliknięciu otrzymamy słownikową definicję słówka. To ciekawy dodatek uatrakcyjniający naukę, zwłaszcza na poziomie zaawansowanym - podaje Preply.com, platforma do korepetycji z angielskiego w Gdyni
 3. Kolejną z niezwykle ciekawych aplikacji do nauki języków jest Mind Snack. Aplikacja polecana jest w szczególności najmłodszym. Cechuje się sympatyczną kolorową grafiką oraz oferuje szereg awatarów. Zasadą nauki jest pokonywanie kolejnych zadań, mini gier słownych i zręcznościowych, które maja na celu opiekę nad naszym zwierzątkiem. Im więcej gramy i uczymy się, tym lepiej opiekujemy się naszym pupilkiem, co znów może posłużyć jako element współzawodnictwa i rywalizacji z innymi użytkownikami. Mini gierki z pozoru są proste, w rzeczywistości co poziom są trudniejsze, mimo to grając w quizy z MindSnack nie czujemy, ze się uczymy, a to sprzyja poświeceniu większej ilości czasu na naukę.
 4. Interesującą aplikacją mobilną dostępną na telefon są Fiszki. To klasyka w pigułce. Fiszki online pomagają opanować słownictwo wraz z gramatyką towarzyszącą przykładom zastosowania w praktyce pełnych wyrażeń. Bogaty wybór tematycznych sekcji słówek pozwala dopasować listy słówek do osobistych preferencji. Dodatkowym narzędziem w aplikacji jest możliwość tworzenia własnych list powtórkowych jak i ustawień słówko dnia, czy też przypomnień. Co więcej z innymi użytkownikami możemy rywalizować w ilości słówek opanowanych w ciągu dnia, tygodnia.
 5. Dla uczniów bardziej zaawansowanych ciekawą aplikacją może być program do nauki angielskiego English Idiom Illustrated. Poprzez graficzne obrazy, rebusy i quizy aplikacja uczy idiomów angielskich. Minusem aplikacji jest fakt, iż dotyczy wyłącznie nauki języka angielskiego.
 6. Wielojęzyczną i ciekawą propozycją do nauki języka przez telefon jest aplikacja HelloTalk. Zapewnia ona kontakt bezpośredni z językiem poprzez konwersację z użytkownikami z całego świata w języku, którego chcemy się nauczyć. Aplikacja oferuje również panel testowy, gdzie rozmawiając z „komputerem” mamy okazje poznać szereg podstawowego słownictwa. Społeczność HelloTalk to integralny element aplikacji i świetny sposób na podszkolenie języka, podtrzymanie znajomości i przypomnienie.
 7. Z uwagi na duży wybór języków, jak i możliwość kontynuacji nauki na dowolnym urządzeniu w oknie przeglądarki ciekawą aplikacją edukacyjną jest Babbel. Oferuje mnóstwo zadań, lekcji i kursów w wersji mini, co oznacza że jest optymalną formą nauki dla osób nie mających zbyt wiele czasu na edukacje językową. Z Babbel możemy uczyć się wykorzystując kilkuminutowe przerwy i czas wolny między różnymi aktywnościami. 13 języków dostępnych w aplikacji oraz poziomy od podstawowego po zaawansowany to spory atut programu. Jak wiele aplikacji, również Babbel zawiera szereg elementów mobilizujących i społecznościowych.
 8. Na koniec warto wspomnieć o liderze rynku, czyli Duolingo. Nie sposób pominąć tej aplikacji, bowiem oferuje wielojęzyczną naukę na wielu poziomach. Aplikacja gwarantuje opanowanie gramatyki, jak i wymowy i słownictwa w jednym. Kolejno zdobywane kompetencje składają się na etapy w nauce kończone testem. Brak zaliczenia testu powoduje konieczność powtórzenia całego etapu. Ciekawostką jest możliwość wystawiania ocen innym użytkownikom, jak też formuła gry komputerowej oparta na „życiach”. Każdy błąd powoduje utratę „życia”. Minusem Duolingo jest odpłatność, jednak jest to apka warta swej ceny.
Najciekawsze aplikacje mobilne do nauki języków obcych
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Koi Koi Grace
Koi Koi Grace 04.03.2019, 09:47
polecam tę stronę https://www.letspal.… Nauka języka i nawiązywanie przyjaźni
Eduardo Silva
Eduardo Silva 02.06.2017, 02:55
Polecam https://www.penpalan… strona internetowa oparta wymiany językowej
Android: https://www.penpalan…