Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zapraszamy na Akademię Budowy

Każdego roku tysiące rodzin decyduje się na budowę domu. Należysz do tego grona? Wkrótce ruszy budowa twojego domu? Chcesz się do niej dobrze przygotować, wybrać najlepsze rozwiązania? W takim razie Akademia Budowy to konferencja, która może Cię zainteresować.

 

Akademia Budowy została pomyślana jako spotkanie osób budujących lub planujących budowę domu ze specjalistami z branży architektoniczno-budowlanej. Jej celem jest przede wszystkim merytoryczne wsparcie inwestorów w realizacji ich planów budowlanych. Jednym z głównych problemów, które objawiają się podczas budowy domu jest brak odpowiedniego przygotowania. Trudno stawiać wymagania ekipom wykonawczym i nadzorować ich pracę, jeśli nie posiada się stosownego doświadczenia w branży budowlanej. Brak przygotowania nierzadko dokucza inwestorom już od pierwszych chwil. Na co zwrócić uwagę, kupując działkę? Jakie ograniczenia może zawierać plan miejscowy i decyzja o warunkach zabudowy? Jaki projekt wybrać – indywidualny czy gotowy? Kiedy jest wymagana adaptacja projektu? To tylko niektóre z pytań, które pojawiają się na tym bardzo wczesnym etapie. Z czasem jest ich coraz więcej i wcale nie stają się łatwiejsze.

Odpowiedzi na wiele spośród nich będzie można uzyskać podczas Akademii Budowy. Gdańska konferencja będzie już kolejną z cyklu organizowanego od kwietnia ubiegłego roku w różnych miastach Polski. W Gdańsku odbędzie się po raz drugi. Konferencja jest jednodniowa. Jej program został ułożony w taki sposób, aby uczestnikom dostarczyć wiedzę dotyczącą różnych etapów powstawania domu. Najpierw będzie więc mowa o procedurach formalno-prawnych i pozostałych kwestiach związanych z zakupem działki i projektu, a następnie zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w budownictwie jednorodzinnym – począwszy od elementów systemowych wykorzystywanych podczas stawiania ścian murowanych, po prefabrykowaną konstrukcję dachu czy energooszczędne bramy, drzwi i okna. W programie Akademii Budowy przewidziano nie tylko wykłady, ale także warsztaty murowania oraz konsultacje. Na pytania uczestników będą czekać wszyscy prelegenci, a także architekt, konstruktor czy kosztorysant. Będzie więc okazja, aby swoje pomysły budowlane poddać ocenie fachowców, zastanowić się, które rozwiązania w danym przypadku okażą się najbardziej ekonomiczne i energooszczędne, a razem z architektem przeanalizować możliwości zabudowy wybranej działki. Jak podkreślali uczestnicy wszystkich dotychczasowych Akademii, bezpośrednia rozmowa z fachowcami zawsze przynosi profity i stanowi niezwykle cenne uzupełnienie wiedzy zaczerpniętej z fachowej literatury.

Data: 5 listopada 2016 r.

Miejsce: Gdańsk, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo, ul. Żaglowa 11

Rejestracja: http://akademiabudowy.pl/gdansk

Organizator: Tooba.pl

Zapraszamy na Akademię Budowy
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.