Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Program Mieszkanie + nie dla mieszkańców Nowego Dworu Gd., Malborka i Sztumu - 14.10.2016

Program Mieszkanie +, którego początek w środę ogłosiła Beata Szydło, nie będzie programem masowym, miliony Polaków z niego nie skorzystają. Na dzisiaj wiadomo już, że nie skorzystają z niego mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego, ani też Nowego Stawu i Malborka, gdzie potrzeby rodzin są bardzo duże i brakuje mieszkań, na które słabo uposażone rodziny byłoby stać. Najbliższe inwestycje w województwie pomorskim powstaną w Pelplinie i Starogardzie Gdańskim. Ograniczenie dostępności i budowa w zaledwie 17 lokalizacjach pokazuje, że program mieszkanie Plus nie jest adresowany do każdego lub nawet tylko większości Polaków marzących o własnym lokum.

Gdzie jeszcze powstaną mieszkania plus?

Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebinii, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

Jednym z najważniejszych założeń nowego programu jest budowa mieszkań na gruntach Skarbu Państwa, co ma znacznie obniżyć koszty budowy mieszkań. Problem w tym, iż nie wiele gmin i miast dysponuje działkami, które może przekazać na Skarb Państwa pod budowę.

Nowe mieszkania w ramach programu „Mieszkanie Plus” realizowane będą na zasadach rynkowych, bez inwestowania pieniędzy podatników. To będą mieszkania z małymi czynszami dla tych rodzin z małymi dochodami. W perspektywie kilkudziesięciu lat najemcy otrzymają także możliwość pozyskania lokali na własność. Na początku w ramach programu ma powstać 6 tys. mieszkań. Na więcej może nie starczyć pieniędzy.

źródło: gazeta.pl

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Grosiecki577
Grosiecki577 16.10.2016, 09:56
Propagandowy artykuł. Zakłamany tak jak tvn. Porażka.
Robert
Robert 15.10.2016, 09:23
Niech zabiorą klerowi te ich hektarowe plebanie i będzie pod budowę mieszkań, dla ludzi którzy naprawdę potrzebują a nie wynajmują wiążąc koniec ledwo z końcem. ZABRAĆ KLEROWI DAĆ OBYWATELOWI !!!
piotr
piotr 14.10.2016, 15:24
Ot, i propaganda tvn. To o artykule.
malborczyk
malborczyk 14.10.2016, 15:11
PIS znowu chce sie czyms popisac. Razem z tym Szydłem.... :P
A
A 14.10.2016, 13:44
Ale o co wielkie halo.przecież to normalne ,że ot tak nie pomoga wszystkim. WazNe ,ze się coś ruszyło ale widzę ,ze co niektórym to najlepiej wychodzi krytykowanie.W każdym mieście znajdziemy wiele osób potrzebujących.