Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Hubert Philipp - „Złoty chłopak” Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin Olsztyn 22.10.2016

Hubert Philipp - „Złoty chłopak” Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin Olsztyn 22.10.2016 fot. Mariusz Banach
W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej „Urania” w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata. W imprezie łącznie startowało ponad 200 zawodników z 91 klubów karate z całego kraju.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali : seniorka Marta Owedyk     w kategorii kata oraz junior Hubert Philipp w kategorii kata i kumite – 60 kg. Zawody sędziowali sensei : Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyński. Zawodników dopingowała liczna grupa kibiców z Malborka i Sztumu.

            Do południa odbyły się zawody w konkurencji kata. Niestety nasza aktualna vice-mistrzyni Makroregionu Zachodniego Marta Owedyk nie wdostała się do ósemki finałowej. Lepiej poszło Hubertowi Philipp, który po eliminacjach zajmował bardzo dobre drugie miejsce a w finale … dokonał niemożliwego i pierwszy raz w historii Malborskiego Klubu Kyokushin Karate został Mistrzem Polski . Ponieważ dekoracja odbywa się na koniec zawodów wynik był utrzymywany w tajemnicy, aby Hubert mógł się skupić na walkach. Niestety na miesiąc przed zawodami Hubert chorował dwa tygodnie i nie zdążył przygotować się na 100 %. Dodatkowo  juniorzy młodsi to 16- to      i 17-tolatkowie. Hubert mając 16 lat był młodszy o jeden rok od niektórych przeciwników. Bazując jednak na wieloletnim doświadczeniu – Hubert jest aktualnym medalistą Pucharu Europy – i wcześniejszych ciężkich treningach „ złoty chłopak”         z Malborka znowu dokonał niemożliwego.  W eliminacjach pokonał Mateusza Sierzan    z Ostrołęki a w ćwierćfinale Kamila Kondysiaka z Bielsko-Białej. W tym momencie wiadomo już było, że również w kategorii kumite Hubert zdobędzie medal. Potem było jeszcze lepiej. W półfinale Patryk Dobrzański z Krosna nie sprostał naszemu zawodnikowi i przegrał przed czasem przez ippon. Również w walce finałowej Adam Soniak z Tomaszowa Lubelskiego nie wytrzymał pełnych 2 minut  i też przegrał  przez ippon.

            Po trzydziestu sześciu latach doczekaliśmy się w naszym klubie Mistrza Polski Karate Kyokushin  i to od razu dwukrotnego. Wygrywając w kategorii kata i kumite Hubert Philipp potwierdził, że w zbliżającym się Pucharze Europy 26-27 listopada 2016 r. w Lublinie, będzie jednym z faworytów do medali.

Gratulujemy, Osu!

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.