Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak wybrać używany smartfon, by nie żałować?

Kupno używanego smartfona wydaje się proste, jednak wiele osób żałuje zakupu sprzętu, który miał już wcześniej właściciela. Na co zwrócić uwagę, by wybrać sprawny i niedrogi sprzęt?

Telefon kradziony czy zakupiony uczciwie?

Osoby zamierzające kupić używanego smartfona powinny szczególną uwagę zwrócić na źródło, z jakiego pochodzi telefon. W żadnym przypadku nie powinno się wybierać urządzeń kradzionych lub takich, co do których pochodzenia nie ma się pewności. Warto poprosić sprzedającego, aby przedstawił dowód zakupu używanego sprzętu lub by w inny sposób udokumentował legalność posiadania smartfona.

Jeżeli nie chce się pytać sprzedającego o źródło pochodzenia telefonu, można sprawdzić pochodzenie sprzętu na podstawie numeru IMEI. Numer IMEI składa się z 15 cyfr – znajduje się na pudełku oraz w ustawieniach telefonu. Jeśli IMEI znajduje się w bazie kradzionytelefon.pl lub podobnej, lepiej zrezygnować z kupna sprzętu.

Elegancki czy sprawny?

Oczywistym jest, że każdy poszukujący używanego smartfona chce, aby telefon był jak najmniej zniszczony. Warto przyjrzeć się rysom na wyświetlaczu, obiciom na obudowie oraz śladom po palcach. Nie powinno się kupować telefonów z pękniętym wyświetlaczem. Z niewielkiej ryski w ciągu kilku dni może zrobić się ogromna pajęczynka, a wymiana wyświetlacza to koszt co najmniej 100-150 zł.

Wygląd jest mniej ważny niż sprawność sprzętu. Warto sprawdzić przed zakupem, czy działa w nim głośnik, mikrofon oraz inne części. Najłatwiej sprawdzić działanie sprzętu w komisie bądź kupując telefon bezpośrednio od właściciela. Osoby wybierające używany smartfon przez Internet, powinny prosić o szczegółowe zdjęcia i uważać na podejrzanie niskie ceny sprzedaży. Jeśli jest taka możliwość, warto postawić w przypadku zakupów online na odbiór osobisty.

Telefon po gwarancji

Używane smartfony zwykle są sprzedawane, gdy termin obowiązywania ich gwarancji upłynął. Oznacza to, że w przypadku jakiejkolwiek awarii sprzętu pojawi się konieczność pokrycia kosztów naprawy z kieszeni nowego właściciela telefonu. Aby się przed tym uchronić, nabywca sprzętu z drugiej ręki może wykupić ubezpieczenie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, dzięki któremu w razie uszkodzenia telefonu otrzyma świadczenie pozwalające pokryć koszty usługi serwisowej. Dodatkowo polisa zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży smartfona – także wtedy, gdy do kradzieży dojdzie podczas wakacji, na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej.

Jak wybrać używany smartfon, by nie żałować?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.