Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wpraw w ruch dobroczynność i wesprzyj tegoroczną „Szlachetną Paczkę” w Sztumie! – 28.10.2016

Wpraw w ruch dobroczynność i wesprzyj tegoroczną „Szlachetną Paczkę” w Sztumie! – 28.10.2016 fot. Funpage FB Szlachetna Paczka
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie aktywnie włączył się do corocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Zachęca także mieszkańców do udzielania wsparcia organizatorom tej szczytnej akcji. Pokażmy, że nie jest nam obojętny los ludzi, którzy znaleźli się w potrzebie z przyczyn często niezależnych od nich samych.

Działaniom „Szlachetnej Paczki” przyświeca myśl sformułowana przez Thomasa Jeffersona: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i wrażliwością”.

 

Obecnie trwa procedura typowania osób/rodzin do objęcia wsparciem w formie szlachetnej paczki. Po raz pierwszy na terenie naszego Powiatu Sztumskiego mamy koordynatora akcji, którym jest Pani Anna Siemionow z firmy „Fobos Invest” w Sztumie.

 

Wsparcie mogą otrzymać rodziny/osoby, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej, przede wszystkim osoby samotne, starsze, z niepełnosprawnościami, rodziny wielodzietne, borykające się z trudną sytuacją finansową, niekoniecznie będące podopiecznymi pomocy społecznej. Decydujące znaczenie dla objęcia wsparciem „Szlachetnej Paczki” ma tzw. bohaterska postawa osoby/rodziny, wyróżniająca ja na tle innych będących w potrzebie, a charakteryzująca się podejmowaniem własnych wysiłków zmierzających do przezwyciężenia trudnej sytuacji.

 

Zróbmy wszystko, aby dotrzeć do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. Aby dotrzeć do rodzin i/lub osób samotnych, które choć są w trudnej sytuacji, próbują na miarę swoich możliwości walczyć. Głównym celem akcji jest bowiem mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę i pozwala uwierzyć w ludzką solidarność i dobroć.

 

 

DLACZEGO WARTO POMAGAĆ?

 

Pomagając dajesz komuś szansę na lepsze jutro.

Pamiętajmy, ten kto otrzyma pomoc, ma szansę pomagać innym.

Wspierając „Szlachetną Paczkę” wprawiasz w ruch koło dobroczynności!

Współtworzysz świat, w którym ważny jest człowiek i ideały. Liczy się dobroć.

 

 

DO AKCJI MOŻNA PRZYŁĄCZYĆ SIĘ POPRZEZ:

 

- przygotowanie przez pracowników Państwa instytucji „Szlachetnej Paczki” dla wybranej przez wolontariuszy osoby/rodziny;

- wskazanie osób/rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i odznaczających się bohaterską postawą, zmierzającą do samodzielnego podejmowania prób w celu jej przezwyciężenia.

 

 

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

 

Wiele osób i rodzin potrzebuje naszej pomocy i wsparcia,

Często trudno jej o to poprosić!

 

KAŻDY MOŻE POMAGAĆ!

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.