Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Skoki spadochronowe dostępne dla wszystkich? Teraz to możliwe!

Skoki spadochronowe dostępne dla wszystkich? Teraz to możliwe! fot. Skoki spadochronowe dostępne dla wszystkich? Teraz to możliwe!
Marzysz o tym, aby skoczyć ze spadochronem? Teraz spełnienie twojego marzenia wcale nie jest takie trudne! Skoki spadochronowe w tandemie to odpowiedź na oczekiwania tych osób, które chciałyby wcielić się w rolę zawodowego skoczka spadochronowego, ale bez konieczności uczestniczenia w drogich i czasochłonnych szkoleniach. Na czym dokładnie polegaj skoki w tandemie i kto może wziąć w nich udział?

W przeciwieństwie do zwykłych skoków spadochronowych, skoki w tandemie odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer, którzy połączeni są specjalną uprzężą tandemową. Pilotem tandemu najczęściej jest instruktor spadochroniarstwo, który ma w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i wykonał już tysiące podobnych skoków. Pasażerem może zostać niemalże każdy, kto spełni podstawowe wymagania i, oczywiście, zbierze w sobie odwagę do tego, aby zrobić krok w przestworza.

 

Kto może skakać w tandemie?

Ze względu na swoją specyfikę skoki tandemowe nie wymagają od pasażera żadnych szczególnych przygotowań. Nie ma potrzeby brania udziału w żadnych szkoleniach – odbywa się tylko krótki instruktaż przed samym skokiem, w którym informuje się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Także nie trzeba brać udziału w badaniach lekarskich czy mieć świetnej kondycji.

 

Łatwa dostępność skoków spadochronowych w tandemie nie powoduje jednak, że może korzystać z nich każdy. Przede wszystkim konieczne jest posiadanie odpowiedniej wagi – ze względu na ograniczenia sprzętowe w skokach tego rodzaju nie mogą brać udziału osoby powyżej 115 kilogramów. Także ograniczenia dotyczą takich schorzeń jak niestabilność kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, epilepsja.

 

Swobodne spadanie w przestworzach

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoków spadochronowych jest swobodne spadanie, a mianowicie spadanie bez otwartej czaszy spadochronowej. To jedyna tego rodzaju okazja, aby na własnej skórze poczuć niesamowity pęd powietrza i to całkowicie bezpiecznie. Spada się wtedy z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę!

 

W przypadku wybrania skoku z wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów jest to około 60 sekund. To niewiele, ale zdecydowanie warto wybrać się na skok w tandemie właśnie dla tych kilkudziesięciu sekund.

 

Ile trzeba zapłacić za skok tandemowy?

Ceny skoków tandemowych, wbrew pozorom, wcale nie są takie wysokie. Trzeba przygotować się generalnie na wydatek od około 500 do 800 złotych zależnie od tego, jaką opcję się wybrało. Najmniej kosztują skoki tandemowe z 3000 metrów, więcej te z 4000 metrów. Dodatkowo dopłacić trzeba za skorzystanie z usługi wideofilmowania – jest to koszt około 250 złotych. Ośrodki zajmujące się organizacją skoków w tandemach również mają dla swoich klientów różne promocje, dzięki którym można zapłacić jeszcze mniej.

 

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na temat skoków spadochronowych, nie tylko w tandemie, zapraszamy do odwiedzenia tego serwisu.

 

 

Skoki spadochronowe dostępne dla wszystkich? Teraz to możliwe!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.