Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pastorałki, koncert Chóru „Lutnia” i świąteczne potrawy. Powiślański Jarmark Adwentowy – 11.12.2016

Pastorałki, koncert Chóru „Lutnia” i świąteczne potrawy. Powiślański Jarmark Adwentowy – 11.12.2016 fot. Powiślańska Organizacja Turystyczna
Jeśli chcesz poczuć przedsmak świąt Bożego Narodzenia – musisz skorzystać z II Powiślańskiego Jarmarku Adwentowego, który odbędzie się 11 grudnia w godz. 10.00 – 15.00. Miejscem wydarzenia będzie kościółek ewangelicki na rynku w Sztumie.

Prócz tradycyjnego jadła na świąteczny stół będzie można także kupić wyroby rękodzieła, zdegustować za darmo czegoś bardzo tutejszego, a także bardzo świątecznego, wylosować jedną z wielu nagród, w tym tajemniczą Nagrodę Główną i – na koniec – posłuchać koncertu.

Niewątpliwą atrakcją przedświątecznego spotkania będzie losowanie o godz. 15.00 głównej nagrody czyli rowerów. To jednak nie jedyne losowani. Inne będą rozgrywane co 30 minut.Dla smakoszy będą świąteczne pierniki, ozdoby choinkowe i nie tylko choinkowe, wędliny, zaprawy warzywne i grzyby, różnorakie przyprawy, ciasta i ciasteczka, chleb domowy i… I na pewno nie jest to koniec wyliczanki - nie zabraknie chociażby stoisk z miodem i produktami pszczelimi.

W trakcie jarmarku, wzorem imprezy zeszłorocznej, kupujący na stoiskach będą dostawali kupony, które potem będą brały udział w losowaniu. Zarówno losowań, jak i nagród będzie więcej niż przed rokiem, a więc warto sobie już teraz rezerwować czas na dobrą zabawę w niedzielę 11 grudnia, w której będzie można uczestniczyć siedząc w… małym barku, który zapowiadają organizatorzy.
No i prawdziwy hit! Zaraz po jarmarku, o 16.00 w kościółku zabrzmią głosy chórzystów malborskiej Lutni. Jak zapowiada szefowa chóru, Bożena Belcarz, Lutnia zaprezentuje w Sztumie swój najnowszy program.

Jarmarkowi patronuje i jego Gospodarzem jest Wojciech Cymerys, starosta sztumski, który ufundował także nagrodę za najciekawszy produkt na jarmarku.
Organizatorem spotkania jest Powiślańska Organizacja Turystyczna przy wsparciu. Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła.

                     

                                                                                                                                                                                               Powiślańska Organizacja Turystyczna

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.