Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

SZTUM: Kto obawia się linczu na Antonim Fila? Obraźliwej treści ulotki rozwieszono w całym mieście... - 11.01.2017

SZTUM: Kto obawia się linczu na Antonim Fila? Obraźliwej treści ulotki rozwieszono w całym mieście... - 11.01.2017 fot. W. Mocny/Zdjęcie wykonane przy rondzie
9 stycznia w poniedziałek zauważyliśmy na drzewie ulotkę formatu A4 o niepokojącej treści, dotyczącej sztumskiego przedsiębiorcy Antoniego Fili. Jest w niej mowa o tym, że: „mieszkańcy Sztumu poszukują psychiatry dla Antoniego Fili, który od prawie dwóch lat szkodzi miastu i jego mieszkańcom kłamliwym napisem (…). Co gorsza w ulotce jest tam także zapowiedź, że może dojść do linczu „jeżeli służby prawne nie zahamują tego procesu”.

Z pełną treścią ulotki można zapoznać się na załączonym zdjęciu do artykułu. Największe kontrowersje w treści ulotki budzi sformułowanie związane z linczem na Antonim Fili.

Przy tym określeniu kryje się co prawda przypuszczenie, obawa, ale też może być odczytywane jako zawoalowana groźba.

 

Zapytaliśmy adresata tego niewątpliwie ataku, co sądzi na ten temat.

 

- We wtorek zgłosiłem, że taki fakt miał miejsce na policję – stwierdził Antoni Fila. - Stałem się osobą publiczną i na takie ataki zdążyłem nabrać grubszej skóry. Nie obrażam się o byle co, jednak namawianie do linczu to już poważna sprawa. A tak to traktuję. Zidentyfikowałem autora i już wysłałem dowody na policję. Uważam za inspiratora tych działań burmistrza, bo styl treści ulotki jest podobny do głoszonych w niedawnej rozprawie o zniszczenie baneru.

 

Nawet nie pytaliśmy czy przedsiębiorca pod wpływem kolportowanych treści zdejmie baner. Wydaje się oczywiste, że nie zrobi tego.

 

Zapytaliśmy też Waldemara Fierka, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Sztumie czy słyszał o pojawieniu się tych ulotek.

 

- O ulotkach mówiących m.in. o linczu opowiedział mi kolega – mówi wiceprzewodniczący. - Widziałem zdjęcie tej ulotki w internecie i wiem, że pojawiła się ona np. przy markecie Netto. Moim zdaniem nie wolno mówić o linczu. Jest to karygodne! Nie pochwalam tego typu nawoływań, ani też poprzednich działań pana Fili odnośnie wywieszenia baneru godzącego w burmistrza i miasto. Takimi banerami ośmiesza się nasze miasto i mieszkańców. Nie dziwię się niektórym ludziom, że nie wytrzymują nerwowo... U nas jest trochę jak z PO i PiS w małej skali. Nie potrafimy się porozumieć, a tracą na tym mieszkańcy i wizerunek Sztumu. Jeżeli panowie Antoni Fila i burmistrz Leszek Tabor mają coś do siebie, to może powinni stanąć w jakieś szranki i wyjaśnić to sobie?

 

Dodajmy, że we wtorek tych swego rodzaju „oświadczeń” zauważyliśmy więcej. Jednak już w środę to się nie udało. Zapewne ktoś mógł pozrywać, te przecież, obraźliwe treści...

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tadek
Tadek 11.01.2017, 16:01
Ale zorganizowana akcja