Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przegrał wypłatę na automatach i bał się powiedzieć partnerce. Zgłosił, że go napadli. Elbląg - 21.02.2017

 Przegrał wypłatę na automatach i bał się powiedzieć partnerce. Zgłosił, że go napadli. Elbląg - 21.02.2017 fot. pixabay
35-latek z Tolkmicka (pow. elbląski) odpowie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzna miał zostać napadnięty przez 5 mężczyzn z ciemnego BMW, którzy – jak powiedział – zabrali mu wypłatę. Mieli też pociąć mu twarz pobitą butelką. Przyznał później, że obrażenia to jego wkład własny w przedstawienie, które sam „wyreżyserował”. Zrobił to, bo bał się powiedzieć partnerce, co naprawdę stało się z pieniędzmi. Oprócz konfrontacji z kobietą, czeka go jeszcze sprawa w sądzie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

 

 

Zdarzenie, które opisywał 35-latek miało mieć miejsce 14 lutego przy ulicy Morskiej w Tolkmicku. Jak zeznał, około 20. zauważył ciemne BMW, z którego wyszło pięciu mężczyzn w kominiarkach i go pobiło. Jeden z napastników miał okaleczyć mu twarz rozbitą butelką i zabrać z kieszeni portfel z pieniędzmi. Taka wersję przedstawił także swojej partnerce życiowej.

Policjanci kryminalni zbadali sprawę. Przejrzeli monitoring i przesłuchali świadków. Nic się nie zgadzało. Wczoraj (20- lutego) niedoszły pokrzywdzony składał w tej sprawie zeznania. Okazało się, że całą historię wymyślił. Wszystko to z obawy przed kobietą, z która żył i której bał się powiedzieć, że przegrał w automaty 1700 zł. Całą historię chciał uprawdopodobnić i był na tyle zdeterminowany, że sam się okaleczył pobitym szkłem. Przyznał się i złożył już wyjaśnienia jako podejrzany.  

Teraz oprócz konfrontacji z partnerką, czeka go jeszcze sprawa w sądzie. Odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Edyta Kozakiewicz
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
krzyżak
krzyżak 21.02.2017, 19:00
IDIOTA...