Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

3 najlepsze kanały filmowe dostępne w ofercie polskich operatorów

Rozwój nowoczesnych technologii oraz ogromna konkurencyjność spowodowały, że z roku na rok w ofercie polskich operatorów pojawia się coraz więcej kanałów dostosowanych do potrzeb odbiorców o różnych zainteresowaniach. Jednym z najczęściej wybieranych pakietów jest ten zawierający dużą liczbę kanałów filmowych. Ty też należysz do fanów kina i zastanawiasz się nad zmianą operatora? W najnowszym tekście przedstawiamy 3 kanały filmowe, na które powinien zwrócić uwagę każdy kinomianiak.

Stopklatka TV

Stopklatka TV, choć to jeden z najmłodszych kanałów filmowych na rynku (działa dopiero od 2014 roku), znajduje się w czołówce najchętniej oglądanych stacji. Skąd tak duży sukces? Stopklatka TV to prawdziwy fenomen – nie dość, że znajduje się w ofercie większości operatorów telewizji cyfrowych i kablowych (najczęściej w jakości HD), to jeszcze jako jedyny kanał o tematyce filmowej posiada zgodę na nadawanie w formie naziemnej. Dlaczego warto mieć dostęp do tej stacji? Przede wszystkim ze względu na różnorodność. Pomysłodawcami Stopklatka TV są prowadzący popularny serwis internetowy o tej samej nazwie recenzenci i miłośnicy kina. Stąd w ofercie kanału nie brakuje filmów dla wielbicieli każdego gatunku. Oprócz klasyki światowej pojawiają się też polskie produkcje oraz nowości, które cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Dodatkowym atutem są atrakcyjne dla odbiorcy pasma tematyczne np. poranki dla dzieci czy wieczory z kryminałem.

Ale kino+

Ale kino+, kanał który działa nieprzerwanie od 1999 roku (do 2011 roku pod nazwą Ale kino!), dostępny jest w Polsce m.in. w ofercie https://telewizjaswiatlowodowa.pl/telewizja-swiatlowodowa. Dlaczego zasługuje na Twoją uwagę? Głównie ze względu na bardzo szeroką ofertę programową. Ale kino+ dba o potrzeby wszystkich odbiorców – w programie nie brakuje amerykańskiej i europejskiej klasyki, filmów autorskich i stworzonych przez debiutantów oraz najnowszego kina europejskiego, z dużym naciskiem na kinematografię skandynawską. Oprócz tego, nadawane są filmy krótkometrażowe i dokumentalne oraz cenione przez krytyków seriale i reportaże na temat twórców oraz gatunków kina. Podobnie jak w przypadku Stopklatka TV, widz ma do wyboru różnego rodzaju pasma tematyczne. Co jeszcze wyróżnia Ale kino+ na tle innych kanałów? M.in. brak reklam w trakcie seansów.

Kino Polska

Uwielbiasz polskie kino? Najlepiej bawisz się oglądając komedie Barei lub kultowe obrazy, jak „Seksmisja” czy „Kogel-mogel”? W takim razie szukaj w ofercie operatorów kanału Kino Polska! Ta działająca od 2003 roku stacja, to jedyny kanał na świecie, który oferuje swoim odbiorcom tylko filmy polskiej produkcji. Oprócz klasyki rodzimego kina lub filmów, które w czasach PRL-u, ze względu na obowiązującą cenzurę, nie dostały się do szerokiej dystrybucji, Kino Polska nadaje też dzieła najwybitniejszych twórców młodego pokolenia. Kanał wyróżnia się też podejściem do filmów przedwojennych – często nadaje je w nowej, odrestaurowanej wersji (dzięki współpracy z Cyfrowym Repozytorium Filmowym). Do tego prowadzi cykl programów i reportaży na ich temat, m.in. bardzo popularny „W iluzjonie”.

3 najlepsze kanały filmowe dostępne w ofercie polskich operatorów
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.