Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Bartosz Mazerski zwyciężył maraton na lodowym Bajkale. GRATULUJEMY!! - 07.03.2017

Sztum: Bartosz Mazerski zwyciężył maraton na lodowym Bajkale. GRATULUJEMY!!… fot. fan page FB Biegaj z Bartkiem
Ok. 2 marca Bartosz Mazerski, sztumski zawodnik sportów biegowych podjął kolejną próbę przebiegnięcia po zamrożonym Jeziorze Bajkał w Rosji. Już wiemy jak się ona tym razem zakończyła! Bartek Mazerski został zwycięzcą lodowego maratonu na jeziorze Bajkał! Stał się również rekordzistą trasy tego arktycznego biegu!

Informacja takiej treści pojawiła się dzisiaj na oficjalnym profilu FB Urzędu Miasta i Gminy Sztum.

Jeszcze przed startem nasz zawodnik wspominał na swoim profilu FB:

„Minął rok od kiedy ta Pani doktor włożyła mi nogę w gips w szpitalu w Bajkalsku... Noga się zrosła i wróciłem. Jutro pobiegnę z numerem 64.. Spasiba !”

Sportowiec poinformował, że start nastąpi 7 marca, sama przeprawa biegowa Baikal Ice Marathon odbywa się dla Konradka - synka Darka chorego na autyzm...

„Dzisiaj dzień drogi...300 km z Balszoje Gałustoje do Bajkalska...(...) Cokolwiek się jutro wydarzy... To tylko jeszcze jeden bieg z wielu, które jeszcze przede mną... a Bajkał zawsze poczeka... - pisał dzień przed startem.