Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

5 powodów, dla których warto kupić fotopułapkę!

5 powodów, dla których warto kupić fotopułapkę! fot. 5 powodów, dla których warto kupić fotopułapkę!
Fotopułapki najbardziej rozpowszechnione są wśród służb granicznych oraz leśnych. Pomagają one w pilnowaniu szczelności granic, a także wykorzystywane są w zabezpieczaniu drewna przed kradzieżą. Jakie natomiast mogą być zastosowania tych urządzeń w użytku prywatnym? O tym przeczytacie w naszym artykule, zapraszamy do czytania!

Co to jest fotopułapka?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle są fotopułapki. To urządzenia rejestrujące obraz bazujące na detekcji ruchu. Wiele różnych modeli można zobaczyć i zakupić na stronie sklepu: https://www.alfatronik.com.pl/fotopulapki-c-10_132.html. Fotopułapki mogą wykonywać zdjecie lub nagrywać film. Te wyposażone w moduł GSM od razu wysyłają informację na wskazany numer telefonu.

Popularny model urządzenia: fotopułapka HD TV-63M (na zdjęciu) ma aż trzy czujniki ruchu. Dzięki temu bateria pozwala na pracę urządzenia nawet do 6 miesięcy w trybie czuwania. Wspomniany już wbudowany moduł GSM sprawia, że wykonane zdjęcia i nagrania trafiają na skrzynkę e-mail oraz telefon. Urządzeniem natomiast można zarządzać za pomocą komend SMS. Fotopułapka jest odporna na warunki atmosferyczne, dodatkowo jest możliwość stemplowania każdego zdjęcia datą, czasem i temperaturą. Dla większego bezpieczeństwa urządzenie chronione jest hasłem, nikt niepowołany nie będzie zatem miał dostępu do zgromadzonego materiału.

Fotopułapki na ROD

Działki rekreacyjne, to bardzo często powód do dumy, jednak plagą wśród działkowców są kradzieże. Złodzieje potrafią ogołocić domki działkowe, ale łupem padają często same efekty pracy, czyli plony oraz rośliny. Pomocą w takich sytuacjach może być właśnie fotopułapka. Łatwiej ją zamaskować niż kamerę, dodatkowo od razu będziemy mieli efekt jej pracy na własnym telefonie.

Wielbiciele dzikich zwierząt

Każdy, kto lubi dzikie zwierzęta, wie jak ciężko jest je uwiecznić na fotografiach. Czasem są tak płochliwe, że nie mamy nawet pewności, czy są w naszej okolicy i warto wyczekiwać z aparatem. W takich rozterkach pomóc mogą fotopułapki. Nie oddziałują one na życie w lesie, więc za ich pomocą można sprawdzić, czy dany gatunek, na przykład ryś, żyje w naszej okolicy.

Ochrona przed wandalami

Fotopułapki mogą być niezwykle przydatne, gdy w danym rejonie dochodzi do aktów wandalizmu. Może chodzić na przykład o połamane lusterka samochodów, powybijane szyby w oknach lub popisane ściany budynku. Zamontowane na pobliskim drzewie urządzenie będzie postrzegane bardziej jako budka dla ptaków niż urządzenie szpiegujace.

Ochrona domku za miastem

Właściciele działek w atrakcyjnym położeniu (na przykład przy jeziorzem obok szlaków turystycznych) bardzo często irytują się z powodów wejścia na ich teren. Niesfornych turystów (i miejscowych) trudno jest skutecznie upilnować, zwłaszcza, gdy nie mieszkamy na stałe w naszym letnisku. Mając informacje z fotopułapki możemy zadzwonić na policję i zgłosić, że dochodzi do naruszenia własności. A jeśli to nasz sąsiad polubił korzystanie z cudzego grilla bez pozwolenia, to możemy od razu do niego zadzwonić i powiedzieć, że sobie nie życzymy takiego zachowania. W najgorszym razie można użyć wykonanego przez urządzenie zdjęcia.

Zabezpieczenie dużych, otwartych przestrzeni

Fotopułapki przydadzą się również wtedy, gdy chcemy zadbać o bezpieczeństwo hali, magazynu lub placu budowy. Ponieważ urządzenie jest wyposażone w czujnik ruchu, to nie będzie traciło pamięci i baterii na dokumentowanie terenu wtedy, kiedy nic się nie dzieje. W zamian jednak otrzymujemy informacje od razu, gdy tylko coś się dzieje.

Fotopułapki - podsumowanie

Urządzenia rejestrujące są dla nas niezwykle przydatne, gdy chodzi o pilnowanie oraz obserwację terenu. Warto pamiętać, że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i działają w temperaturach od -30°C do 70°C. To znacznie bardziej wytrzymały sprzęt, więc można go używać wszędzie tam, gdzie standardowy monitoring może nas zawieść.

5 powodów, dla których warto kupić fotopułapkę!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.