imieniny: pokaż (11 imion)Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska Grupa "Jedyna Taka" wzięła udział w biegu "Wings for Life World Run" - 07.05.2017

Malborska Grupa "Jedyna Taka" wzięła udział w biegu "Wings for Life… fot. Wings For Life/tvmalbork.pl
To, co wydarzyło się 7 maja 2017 było ogromnym przeżyciem nie tylko dla ponad 150 000 zarejestrowanych uczestników, ale też dla milionów widzów przy trasach i tych śledzących transmisję z biegu o niecodziennej formule. Idea zbierania pieniędzy na badania nad metodą leczenia przerwanego rdzenia kręgowego, które mogą odmienić życie tysięcy ludzi, ponownie zjednoczyła biegaczy na całym świecie. Symboliczne było zwycięstwo Arona Andersona, który na wózku inwalidzkim przez 92,1 km "uciekał" przed metą i wywalczył tytuł Globalnego Zwycięzcy Wings for Life World Run. Najszybszym biegaczem na świecie okazał się Bartek Olszewski (88,24 km), który tym razem startował w Mediolanie. Z kolei Mistrzynią Świata okrzyknięto Dominikę Stelmach (68,21 km). Bieg odbywał się równocześnie w 24 lokalizacjach na świecie, a jedną z nich już po raz czwarty był Poznań. W Polsce, po raz drugi zwyciężył Tomek Walerowicz (85,14 km).

Kibice w Polsce odliczali minuty do startu, a kiedy zabrzmiały klaksony samochodów pościgowych i zawodnicy wyruszyli na trasy, nie zawiedli się. Startująca w Santiago w Chile Dominika Stelmach została globalną zwyciężczynią. Przebiegła 68,21 km. To był jej trzeci start w Wings for Life World Run i trzeci triumf w kolejnej lokalizacji, na trzecim już kontynencie. Wcześniej wygrywała w Poznaniu w 2015 i w Melbourne w 2016 roku. To jeszcze nie wszystko! We Włoszech najlepszy był Bartek Olszewski, a w Wielkiej Brytanii Jacek Cieluszecki.

W Polsce drugi raz z rzędu wygrał Tomek Walerowicz, który uplasował się na piątym miejscu globalnie po pokonaniu 85,14 km, co jest absolutnym rekordem trasy w Poznaniu. „Wcześniej podejrzewałem, że uda się przebiec 75, 80 km, ale dzisiaj były dobre warunki” – mówił po powrocie na start nad Jeziorem Maltańskim dwukrotny polski zwycięzca. „Kiedy Adam Małysz mnie dogonił powiedziałem: Witam ponownie. A on uśmiechnął się”.

Zwyciężczyni pierwszej edycji w Wielkiej Brytanii, Joasia Zakrzewski tym razem została dogoniona przez kierowcę Samochodu Pościgowego, Adama Małysza, po przebiegnięciu 52,26 km. Brytyjka o polskobrzmiącym nazwisku triumfowała wśród pań startujących w Wielkopolsce. „Najlepszy moment biegu? Finisz” – żartowała.